برای مطالعه راهنمایی های اخذ اقامت ترکیه با ما همراه باشید

اقامت توریستی راحت ترین و کم هزینه ترین نوع اقامت است ، از طریق اجاره ملک در ترکیه میتوان اقامت این کشور را بدست آورد . این نوع از اقامت روند سختگیرانه ای ندارد از اواسط سال 2018 مسئولین ترکیه این روند را آسانتر کرده اند . در عین حال این نوع پر ریسک ترین نوع اقامت است زیرا حتی با ارائه کلیه مدارک ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را رد کند یا به اصطلاح ریجکت کند که این بستگی به شرایط دارد از جمله تعداد درخواست در آن بازه زمانی میتواند در قبول یا رد اقامت تاثیر مستقیم داشته باشد . در این نوع اقامت میتوانید درخواست اقامت 6 ماهه تا 2 ساله دهید ولی لزوما به معنی تایید درخواست نیست و بنابر صلاحدید اداره مهاجرت تایین میشود .

اقامت توریستی 90 روزه چیست ؟

این نوع اقامت به صورت 90 روزه یا سه ماه میباشد . برای گرفتن این نوع اقامت نیازی به گرفتن ویزا نمیباشد (البته برای شهروندان ایرانی ) و افراد متقاضی اقامت در ترکیه میتوانند در کشور ترکیه هر 180 روز 90 روز بدون نیاز داشتن به ویزا یا اجازه اقامت بدون برخورد با هیچ مشکل خاصی ساکن شوند . البته باید توجه داشت با این نوع ویزا اجازه هیچ نوع کاری مثل داد و ستد و تحصیل در ترکیه را ندارند .

اقامت در ترکیه از طریق اجاره خانه (اقامت توریستی)

این نوع اقامت در عین کم هزینه و رایج بودن ، کم ثبات ترین و پر ریسک ترین روش اقامت ترکیه می باشد . علت اینکه میگوییم پر ریسک ترین نوع اقامت ترکیه ، اقامت توریستی است این است که حتی با ارائه کلیه مدارک خواسته شده ممکن است اداره مهاجرت درخواست شما را قبول نکند و شما باید ظرف مدت 10 روز خاک ترکیه را ترک کنید و تا 6 ماه بعد نمیتوانید دوباره درخواست اقامت دهید . اضافه میکنیم که قانون پشتوانه محکمی برای این اقامت ندارد و حتی در صورت صدور این اقامت برای شما هیچ سابقه ای برای دریافت شهروندی ترکیه به شمار نمیرود .

مدارک لازم جهت دریافت اقامت توریستی در قانون جدید :

1:قرارداد اجاره خانه به مدت حداقل یکسال به نام شخصی که قصد اخذ اقامت دارد یا دریافت برگه از هتل که به همین مدت زمانی اشاره کند (این آدرس توسط اداره امنیت چک می شود)

2:بیمه سلامتی یکساله

3:درخواست راندوو ( وقت مراجعه جهت تحویل مدارک به اداره کوچ )

4:تایید اجاره نامه توسط دفترخانه ( نوتر )

5:پاسپورت و کپی پاسپورت

6:عکس ۴ قطعه مخصوص کارت اقامت

7:دریافت شماره مالیاتی از ورگی دایرسی (vargı numurası)

8:فیش واریزی اداره مهاجرت

نمایش مشخصات عمومی داده های نامعتبر بازگشته است.

Latest News