پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

کاریابی در ترکیه

کاریابی در ترکیه

شرایط کاریابی در ترکیه

متاسفانه به دلیل سوء استفاده و سودجویی برخی افراد در ضمینه کاریابی در ترکیه وبسایت آریو هلدینگ مقاله ای آماده کرده که شما هموطنان عزیز را با قوانین ، مراحل و سایت ها و شرکت های کاریابی معتبر در ترکیه آشنا کند پس اگر تصمیم به کار و مهاجرت به ترکیه را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا در آینده متضرر نشوید .

جهت اخذ مجوز کار در ترکیه لازم است از یک کارفرما در ترکیه درخواست اجازه کار شود و در واقع فرد باید این درخواست موارد ویزای کار خود را به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود ارسال کند، درهمین حال کارفرمای فرد مدارک مورد نیاز را به MLSS ارسال کند. همچنین ممکن است افراد برای اجازه کار از داخل خود ترکیه درخواست دهند که خارجی هااگر قبلا مجوز اقامت با حداقل شش ماه را داشته باشند واجد شرایط انجام این کار هستند . خارجی هایی که به عنوان توریست به ترکیه امده اند واجد شرایط اجازه کار نمی باشند.چه برای اجازه کار از داخل ترکیه درخواست شود چه خارج از کشور ،فرد باید یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی داشته باشد. هنگامی که فرد و کارفرمای وی درخواست خود را ارائه میدهند، MLSS درخواست را طی 90 روز بررسی کرده و پاسخ می دهد.

اگر درخواست تایید شود، باید به سفارت ترکیه رفت تا ویزای کاری و اجازه اقامت در گذرنامه فرد را صادر کند. اگر از داخل ترکیه درخواست داده شود، امکان این است که ویزا و مجوز فرد را ازدفاتر MLSS در آنکارا دریافت کرد.

درنهایت، باید طی 30 روز از زمان ورود فرد به ترکیه درخواست مجوز اقامت داده شود. درخواست در شعبه خارجی ایالت پلیس محلی نزدیک به کارفرمای فرد تحویل داده می شود. فرد ، مجاز به شروع کار نمیباشد تا زمانی که ویزای کاری، اجازه کار و اجازه اقامت خود را کسب کند.

( شرکت آریو هلدینگ در ضمینه کاریابی فعالیتی ندارد و این مقاله صرفا جهت اطلاع هموطنان عزیز تهیه و تنظیم شده است )

معرفی ده سایت و اپلیکیشن معتبر و مورد تایید دولت ترکیه برای کاریابی

در ترکیه هم مانند خیلی از کشورهای توسعه یافته ، یافتن کار از طریق سایت های معتبر استخدامی انجام میشود که برای شما سایت های کاریابی ترکیه و سایت های استخدامی ترکیه را فراهم کرده ایم . این سایت ها معتبر هستند، که میتوانید بدون دخالت هیچ شخص خاصی مستقیم با کارفرما در ارتباط باشید .

در حال حاضر بیشتر خدمات کاریابی و آگهی های استخدام از طریق اینترنت انجام میشود. سایتهایی که در آن میتوانید انواع آگهی ها ، از استخدام راننده گرفته تا منشی و یا تخصصی ترین حرفه ها را پیدا کنید.

www.eleman.net
این سایت که در حال توسعه میباشد بیشتر ، اصناف و کسب و کارهای کوچک را مورد هدف قرار داده است. تامین نیروی کار ساده برای کسب و کارهای کوچک ، کارگاهها و اصناف.

www.kariyerzirvesi.com
در این سایت ، علاوه بر آگهی های کاری ، شما میتوانید نظرات افراد متخصص رو هم پیدا کنید. همچنین برای کسانیکه برای اولین بار وارد دنیای کسب و کار میشوند  مقالات مختلفی در این سایت وجود دارد. بدلیل وسعت موضوعاتی که به آن میپردازند و شلوغی صفحات ، زیاد مورد توجه واقع نمیشود.

www.iskur.gov.tr
کسانیکه برای اولین بار دنبال کار میگردد، اولین محلی که به ذهنشان میرسد ، ایش کور هست. ایش کور به فعالیت خود از طریق اینترنت ادامه میدهد. فقط این سایت که یک سایت دولتی هست ، به اندازه رقبای خود فرصت های کاری ارائه نمیدهد. ولی با اینحال هر شهروند ترک جویای کار ، مطلقا در این سایت عضو شده است.

www.secretcv.com/
سکرت سی وی ، یکی از قدیمیترین سایت ها در این زمینه میباشد. این سایت به شکل جدی به بحث امنیت و اعتماد بها میدهد. و شما میتوانید با آرامش خاطر به آگهی دهندگان این سایت اعتماد کنید.

www.elemanonline.com.tr/
این سایت که در میان پلتفرم هایی که به دنبال کار و یا کارگر هستند جای گرفته ، شما با دیدن تعداد فیلد های کاری مختلف تعجب خواهید کرد. هم آگهی های کاری در این سایت بروز و زیاد میباشدو هم شما براحتی میتوانید درخواست خود را برای آگهی مورد نیازتان بفرستید.

www.yenibiris.com
یکی از سایتهای قدیمی در زمینه ی کاریابی. شما میتوانید در این سایت ، شغل مورد نظر در زمینه ی تخصصی خود را پیدا کنید. بر اساس شهر ، بر اساس رشته ی تحصیلی ، و سایر فیلد ها هم کارفرما هم کارجو میتواند براحتی به آگهی مورد نظر دست پیدا کند.

www.kariyer.net/
یکی از سایت های پرمدعا در زمینه یافتن شغل. این سایت به همان اندازه که از کارجو حمایت میکند ،از کارفرما نیز حمایت میکند. این سایت ، شما را برای نوشتن یک سی وی خوب و قوی هدایت میکند. همچنین مصاحبه با افراد معروف ، داستان موفقیت هایشان و همچنین رقابت های مختلف رو میتونید در صفحات این سایت پیدا کنید.

اصول قرارداد کاری در ترکیه

در صورتی که توسط موسسات کاریابی خود را انجام می دهید حتما به نکات عقود قرارداد کاری در ترکیه توجه بفرمایید . قرارداد کار به نام “قراردادهای خدمات” در ترکیه می باشد ، و اگر شما به مدت بیش از یک سال به کار گرفته می شوید ، قرارداد خود را باید کتبی تنظیم نمایید .

قانون کار ترکیه را (TLC) میگوید :

یک کارفرما در یک دوره مشروط ۲ ماه ممکن است شما را بدون علت اخراج نماید و به همین ترتیب ، شما آزاد به ترک کارفرمای خود می باشید و می توانید در این دوره بدون علت و یا اطلاع قبلی از ادامه کار در طول دوره مشروط سر باز بزنید و کار را ترک کنید.

قرارداد باید شامل:

حقوق و دستمزد خود ، منافع ، زمان تعطیلات و ساعات کار را باشد .

هر مزایای جانبی باید در قرارداد منظور شود. این ممکن است شامل هزینه های سفر( اگر شما رفت و آمد دارید و یا مأموریت دارید )باشد و باید در قرارداد لحاظ شود .

در قرارداد نیز کارکنان شرایط خود را مشخص می نمایند .

پیدا کردن یک وکیل متخصص در TLC به منظور بررسی شرایط قرارداد خود قبل از استخدام را جدی بگیرید . توجه داشته باشید با دقت قبل از استخدام ، یک وکیل کار خود شمارا با کارفرما بررسی میکند.

اگر کارفرمای شما بارها و بارها تاخیر پرداخت داشت و یا در حال انجام خواسته های ناعادلانه شما می باشد ، محل کار خود را ترک نمایید و جویای کار جدید باشید . به یاد داشته باشید که اگر شما در حال کار به طور غیر قانونی هستید ، شما هر گونه حمایت در قانون کار ترکیه را نخواهید داشت ، و به شما پیشنهاد می شود به هیچ وجه این کار را انجام ندهید .

برای شروع به کار در ترکیه باید به قوانین و آداب کاری در ترکیه احترام بگذارید و این موضوع خیلی مهم میباشد.بطور مثال :

از آنجا که این فرهنگ کسب و کار تا حدودی غیر رسمی می باشد ، وقت شناسی است که در ترکیه مهم نیست. تاخیر تا نیم ساعت نه تنها عرف است ، بلکه کاملا قابل قبول است (کارکنان آینده نگر باید همیشه در زمان مقرر حضور بیابند ، حتی اگر کارفرما موردی با این امر ندارد ) . جلسات کسب و کار معمولا با بحث کوچک غیررسمی آغاز خواهد شد ، سپس به تدریج به کسب و کار رسمی پیشرفت خواهد رفت .

 

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند . 00905464603943 00905369100519 تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس