پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

مقدمات مهاجرت کاری به ترکیه

کار ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای کار

مهاجرت به ترکیه برای کار : اگر شما تنها به قصد سفر کاری به ترکیه می آیید ، تا بازار را بررسی کنید ، جلسه کاری داشته باشید و یا با مشتری ها ارتباط برقرار کنید نیازی به ویزا کاری ندارید و با همان ویزا توریستی کار شما راه می افتد .

در غیر این صورت اگر شما فقط میخواهید که در ترکیه یک کار تابستانی داشته باشید یا برای کالایی در ترکیه مستقر شوید به ویزا و مجوز کاری نیاز دارید . متاسفانه ویزا کاری در ترکیه به راحتی بدست نمی آید . تقریبا سطح بیکاری در ترکیه بالا است و بیشتر این بیکاران جوانان می باشند .

بنابراین بطور طبیعی ، دولت طرفدار استخدام مردم خودش است . اما اگر شما مهارتی دارید که مورد نیاز باشد – مثل معلم زبان فرانسه ، پرستار بچه ، یا کارگر فصلی در هتل که مسط به زبان مورد تقاضا باشد . گرفتن ویزا کاری در این صورت ساده می باشد . اما اگر شما مهارت های کاری دارید که قبلا در ترکیه موجود می باشد ( مانند مکانیک موتور ) تقریبا غیر ممکن است که ویزا کاری بگیرید .

نکته : اگر می خواهید در ترکیه استخدام شوید بهتر است بر روی زبان انگلیسی ، آلمانی ، فرانسه کار کنید و بعد از تسلط نسبی بر یکی از این زبان ها می توانید در هر پست مورد نیاز استخدام شوید چرا که ترکیه در این پست ها با کمبود نیرو مواجه است .

هر شغلی که احتمالا نیاز به گرفتن ویزا کاری دارد یک لیست واجد شرایط و حداقل دستمزد مجاز می باشد .

طول مدت ویزا شما به طول مدت قرار شما بستگی دارد : برای مثال اگر شرکتی با شما 6 ماهه قرار داد ببندد برای شما به مدت 6 ماه ویزا کاری صادر می شود .

هر پروانه کاری مربوط به شغل خاصی می باشد . این یک پروانه عمومی برای کار در ترکیه نمیباشد . به عنوان مثال ، شما ممکن است که پروانه کاری برای تدریس زبان فرانسه در یک کالج خاص بگیرید . شما حق ندارید جای دیگری کار کنید ، حتی به عنوان معلم زبان فرانسه ، شما باید برای پروانه کاری جدید اقدام کنید .

کار ترکیه
                                                                                              کار ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای کار :

اگر شما پروانه کاری هفت ساله دارید نیاز به تعویض آن ندارید : شما میتوانید به عنوان یک شخص مقیم در حال کار پروانه اقامت دائمی بگیرید .

از اینرو شما آزادید هرطور که دوست دارید شغل ها را تغییر دهید .

علاوه بر اینکه ویزای شما به شما اجازه کار در ترکیه را میدهد ، همچنین به پروانه اقامت نیاز خواهید داشت .

انواع کلی ویزای کاری وجود دارد ( که برای همه موقعیت استفاده می شود ) ، اما انواع خاصی از ویزای کاری نیز وجود دارد .

موارد زیر شمال ویزاها می شود ( مهاجرت به ترکیه برای کار ) :

 • کاری که مربوط به نصب و نگهداری تجهیزات باشد .
 • ویزاهای آکادمیک برای دبیران
 • فیلمسازی
 • تحقیق علمی
 • کاوش های باستان شناسی
 • تحقیق آکادمیک
 • روزنامه نگاران
 • رانندگان کامیون
 • ملاقات های کاری ، کنفرانس ها و سمینار ها

مهاجرت به ترکیه برای کار :

برای درخواست یک ویزای عمومی ، شما با سیستم پیش درخواست (Pas) شروع کنید – زمانیکه درخواست شما پذیرفته شد ، شما باید برای یک قرار ملاقات درخواست بدهید تا کنسولگری ترکیه در کشور خود را ملاقات کنید .

مهم است اطلاعات مدارک شما و اطلاعاتی که در فرم درخواست آنلاین شما نوشته شده دقیقا یکی باشند ، اگر چنین نباشد ، درخواست شما رد خواهد شد ، و مجبورید تمام مراحل را از ابتدا شروع کنید ، درخواست نامه باید قبل از شروع تاریخ پیشنهادی برای استخدام شما باشد .فرایند درخواست برای پروانه کار دو مرحله دارد . درخواست نامه باید توسط شخص نوشته بشود .

مهاجرت به ترکیه برای کار مرحله 1

مهاجرت به ترکیه برای کار : شما قرار ملاقاتی تنظیم خواهید کرد تا به کنسونگری بروید . قرار ملاقات از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد . در آن قرار ملاقات ، شما نیاز دارید که مدارک زیر را فراهم کنید :

 1. فرم تکمیل شده و چاپ شده درخواست نامه ، فرم مربوطه باید با حروف بزرگ ( حروف بزرگ الفبا) تکمیل بشوند .
 2. هیچ فیلدی نباید خالی بماند ، حتی اگر به عنوان “ضروری” مشخص نشده باشد .
 3. هرگونه خطا ، مانند غلط املایی درخواست شما را رد می کند . شما مجبور خواهید بود از ابتدا شروع کنید .
 4. مدت زمان اقامت “باید با عنوان 90 روز نوشته بشود ، حتی اگر طول زمان شغل پیشنهادی شما نباشد”
 5. نامه پیشنهاد شغلی ، باید بدرستی بر روی سربرگ کاغذی با جزئیات و امضای کارگر نوشته بشود .
 6. قرارداد استخدام شما ، باید توسط هم کارفرما و هم خود شما امضا بشود .
 7. یک نسخه خوانا ، واضح از گذرنامه شما – گذرنامه باید برای مدت زمان ویزای شما به اضافه 60 روز معتبر باشد .
 8. یک عکس جدید مناسب گذرنامه ( مطمئن شوید که عکس آسیب دیده ، تا خورده و مچاله نباشد)

چند نکته دیگر در ارتباط با مهاجرت به ترکیه برای کار :

 • عنوان شغلی شما باید به زبان ترکی و انگلیسی باشد و با احتساب فاصله بیشتر از 35 کاراکتر نباشد . اگر شما قرارداد استخدام به ربان ترکی ندارید ، باید عنوان شغلی خود را ترجمه کنید و در پرانتز قرار بدهید – به عنوان مثال مدیر کل
 • برای ویزای کاری لازم نیست که شما گواهی بیمه سلامت ارائه بدهید . همچنین لازم نیست که گواهی سوء پیشینه نیز ارائه بدهید .
 • اگر شما رقاص ، ژیمناست یا بازیگر هستید ، باید یک فرم سه برگی دیگر پر کنید .

مهاجرت به ترکیه برای کار مرحله 2 :

وقتی که مرحله اول تکمیل شد و فرم های شما پذیرفته شدند – یک ویزای رجوعی برای شما ارسال خواهد شد . این فرایند حدود ده روز طول میکشد . شما باید این ویزای رجوعی را به کارفرمای آتی خود ارسال کنید .

سپس کار فرما باید در ده روز این درخواست نامه استخدام را به وزارت کارتسلیم کند (از طریق وبسایت آنها ) . اگر کارفرما این موعد مقرر را فراموش کند ، شما مجبورید تمام مراحل را از ابتدا شروع کنید .

وزارت کار درخواست نامه شما را ارزیابی خواهد کرد و در چهار تا شش هفته پاسخ خواهد داد ( یا به شما یا به کارفرمای شما ) اگر شما موفق شده بودید ، سپس می توانید ویزای خود را از اداره کنسولگری ترکیه در کشور خود دریافت کنید .

 

 

 

 

 

3 دیدگاه در “مقدمات مهاجرت کاری به ترکیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس