پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

مراحل دریافت اقامت ترکیه در سال (2019)

مراحل دریافت اقامت

قبل از شروع بحث بهتره کمی در مورد این مطلب صحبت کنیم که اصولا به چه دلیلی گرفتن اقامت ترکیه یا شهروندی ترکیه برای اتباع ایران جذابیت دارد !؟
همسایگی ترکیه با ایران و نزدیکی فرهنگ و اقلیم این دو کشور با همدیگر.
ترکیه یکی از ده مقصد برتر گردشگری جهان محسوب میشود . این کشور روز به روز در حال رشد است و همچنین دانشگاههای این کشور از اعتبار نسبتا بالایی برخوردار هستند .

اخذ اقامت کوتاه مدت ترکیه :

این اقامت شش ماهه و با یکساله میباشد . عموما برای مواردی مثل تحصیل ، کار و توریست صادر میشود معمولا بعد از 5 الی 8 بار تمدید اقامت کوتاه مدت ترکیه میتوانید درخواست اقامت بلند مدت را در ترکیه دهید .

روشهای دریافت اقامت کوتاه مدت ترکیه :

1.اقامت توریستی از طریق اجاره کردن ملک در ترکیه

برای اینکار شما نیاز خواهید داشت تا یک اجاره نامه حداقل 8 ماهه را نوتر و مهر کنید . همچنین بر روی یک اجاره نامه میتوانید نام سه نفر را قید کرده که برای سه نفر اقامت توریستی بگیرید . اگر قرار داد نوتر نشده باشد نمیتوان از آن برای اخذ اقامت استفاده کرد .

2.راه اندازی کسب و کار

شما با ثبت شرکت در ترکیه میتوانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و اقامت کوتاه مدت دریافت کنید و بعد از 5 سال اقامت دائم دریافت کنید .

3.اقامت جهت تحقیقات علمی

برای این نوع از اقامت باید مجوز لازم برای انجام تحقیقات علمی را دریافت کرده باشید تا بتوانید از این راه به گرفتن اقامت کوتاه مدت خود جهت تحقیقات علمی اقدام کنید .

4.شرکت در کارگاه های آموزشی و سمینارها

برای این نوع اقامت جهت شرکت در سمینارها و کارگاه های آموزشی ، باید درخواست دهنده مدارک و اطلاعات لازم در خصوص محل برگزاری ، مدت زمان و محتوای آموزش را ارائه دهد .

5.حضور در برنامه های بین المللی که توسط مراکز آموزشی کشور ترکیه برگزار میگردد .

6.اقامت تحصیلی

شما با ارائه مدارک لازم و معتبر میتوانید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید . گرفتن پذیرش از دانشگاه ها متفاوت میباشد . مثلا شرایط پذیرش دانشگاه های دولتی با دیگر دانشگاه ها فرق دارد .

7.اقامت درمانی

در این نوع اقامت فرد متقاضی باید فاقد بیماریهایی باشد که سلامت عمومی را تهدید میکند .

8.شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی زبان ترکی (مثل تومر)

با ارائه مدرک ثبت نام و پذیرش در شعبات تومر برای آموزش زبان ترکی میتوانید درخواست اقامت کوتاه ترکیه را دهید اما در صورتی که مدت آموزش و دوره کمتر از یکسال باشد مدت اقامت نمیتواند بیشتر از یکسال باشد .

9.شرکت در دوره های تخصصی ، تحقیقی ، آموزشی و کارآموزی

10.اقامت از طریق خرید ملک

اقامت در ترکیه از راه خرید ملک ابتدا حداکثر دوساله و بعد از آن حداکثر سه ساله تمدید میشود . در نهایت شخص میتواند بعد از پنج سال تمدید اقامت خود ، درخواست اقامت دائم و یا پاسپورت ترکیه را داشته باشد . احتمال رد درخواست اقامت از طریق خرید خانه در ترکیه به هیچ عنوان وجود ندارد .

11.ازدواج با یک شهروند ترک

اگر شهروند ترک ازدواج کنید بعد از 3 سال میتوانید اقامت دائم را دریافت کنید . البته در این سه سال مسئولان مربوطه بررسی خواهند کرد و تا از صحت و حقیقی بودن ازدواج شما مطمئن شوند و در صورتیکه ازدواج صوری باشد اقامت دائم به شما داده نمیشود .

12.اقامت از طریق استخدام

اگر یک کارفرما و شرکت ترکیه ای شما را استخدام کند ، میتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید با توجه به اینکه معمولا این نوع قراردادها یکساله بسته میشود اقامت شما نیز یکساله خواهد بود ولی با تمدید قرارداد میتوانید اقامت خود را نیز تمدید کنید .

برای اخذ اقامت کوتاه مدت چه مدارکی لازم است ؟

1.بیمه نامه یکساله ( قیمت این بیمه بسته به سن و نوع بیمه متفاوت است ولی عموما متوسط 200 تا 500 لیر بستگی به سن و برای افراد بالای 65 سال و زیر 18 سال هم معاف میباشد )
2.اجاره نامه رسمی و نوتر شده ( اجاره نامه باید بالای 8 ماه بسته شده باشد و کمتر از این مدت شامل اقامت نمیشود )
3.تکمیل فرم راندوو (قرار ملاقات) در سایت رسمی اداره مهاجرت و پرینت تاریخ راندوو
4.قرارداد برق یا گاز بنام شده ( اجباری نیست )
5.اصل و کپی پاسپورت ( همچنین کپی از صفحه ای که آخرین مهر ورود زده شده است )
6.چهار قطعه عکس
7.گرفتن ورگی نوماراسی یا همان شماره مالیاتی (با مراجعه به اداره ورگی و با ارائه پاسپورت و آدرس محل سکونت خود ورگی نوماراسی را دریافت میکنید )
8.پرداخت 80 دلار جهت حق خاک و نیز 80 لیر برای کارت اقامت

 

 

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند . 00905464603943 00905369100519 تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس