پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

قوانین خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی

قوانین خرید ملک در ترکیه ( برای خارجی ها )

املاک و مستغلات در ترکیه

دولت ترکیه در گذشته اجازه خرید ملک به اتباع خارجی که دولت متبوعشان به شهروندان ترکیه اجازه خرید ملک در کشورشان را نمیداد ، را نمیداد اما از سال 2012 تملک و خرید اراضی برای تمامی اتباع خارجی در ترکیه بلامانع اعلام شد.

با توجه به تحولات سیاسی در جهان ، در حال حاضر محدودیت هایی برای بعضی شهروندان کشور های خاص اعمال شده است و در حال حاضر شهروندان 183 کشور از جمله ایران میتوانند هر نوع ملکی از جمله خانه ، تجاری ، زمین و … را با کسب استعلام از مراجع مربوط خریداری نمایند .

قوانین اتباع خارجی برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

در ماده 30 قانون اتباع خارجی و حفاظت بین المللی شش نوع اجازه اقامت پیش بینی گردیده است .

اولین روش دریافت اقامت در این ماده اجازه اقامت کوتاه مدت می باشد . اتباع خارجی که در ترکیه دارای مستغلات و املاک می باشند ، میتوانند جهت اجازه اقامت کوتاه مدت یکساله با قابلیت تمدید اقدام نمایند . ملک مورد نظر باید مسکونی بوده و برای این هدف مورد استفاده قرار گیرد . همچنین در صورتی که اعضاء خانواده در ملک مورد بحث دارای سهم و حق مالکیتی باشند ، اعضاء خانواده نیز بدینصورت میتوانند اجازه اقامت بگیرند .

نکته مهم  قوانین خرید ملک در ترکیه : اجازه اقامت و دریافت شهروندی دو مقوله جدا از بکدیگر هستند .

تابعیت از طریق خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار در بدو خرید :

در صورتی که شما املاک و مستغلات زیر مبلغ 250 هزار دلار خریداری نموده ائید باید در نظر داشته باشید دریافت تابعیت کشور ترکیه از این طریق به شیوه فوری به سرانجام نخواهد رسید و صرفا اقامت موقت یکساله و یا دو ساله با قابلیت تمدید دریافت مینمائید. و اعطای تابعیت در این حالت با رعایت شرایطی مانند در تصرف داشتن ملک به مدت 5 سال , به نوعی شما به مدت پنج سال باید قید فروش ملک را بزنید و ساکن ترکیه باشد (به طوری که حداقل 180 روز درهر سال در ترکیه زندگی کرده باشید) و احراز سایر شرایط ها مانند (انجام ندادن کار سیاه . نداشتن سابقه منفی در کشور موطن خود و کشور ترکیه و رعایت قوانینی که در زیر مطلب آمده است )  شما میتوانید نسبت به درخواست شهروندی اقدام نمائید . در این مورد نیز در صورتی که پرونده ی شما با مشکل خاصی همراه نباشد به دریافت تابعیت منتهی خواهد شد .


در کدام شهر ترکیه اقدام به خرید ملک نمائیم ( قوانین خرید ملک در ترکیه )

با در نظر گرفتن تمامی فاکتور ها میتوان گفت شهرهای زیر در ترکیه دارای جاذبه های بسیاری برای ایرانیان اعم از ( فرهنگی . توریستی . اقتصادی) میباشند و توصیه میشود برای خرید ملک شهرهای زیر را در اولویت ویژه قرار دهید . همچنین شهر آنکارا به عنوان پایتخت سیاسی کشور ترکیه نیز میتواند گزینه مناسبی برای خرید ملک باشد .

مراحل خرید ملک و ثبت سند

ابتدا از طریق دفاتر مشاوره املاک و شرکت های مشاوره محور در زمینه املاک نسبت به دریافت مشاوره اقدام نمائید , سپس از ملک مورد نظر بازدید نمائید و در صورتی که ملک مورد نظر با مبلغ شما همسان بود نسبت خرید ملک و انتقال سند و همچنین اخذ اقامت از طریق خرید ملک اقدام نمائید. ابتدا توصیه میگردد در صورتی که به زبان ترکی استانبولی اشنایی ندارید حتما قبل از مراجعه به دفاتر املاک ترکیه ایی نسبت به اخذ وکیل و یا فردی که تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی را دارد اقدام نمائید .

با توجه به قوانین جدید اعطای تابعیت از طریق خرید املاک و مستغلات . در صورتی که قصد دریافت تابعیت فوری از طریق خرید ملک را دارید بسیار دقت نمائید که ملک مورد نظر شما از نظر ارزش گذاری واقعی باشد . ارزیابان معتمد وزارت محیط زیست و شهر سازی میزان ارزش ملک را مشخص مینمایند لذا توصیه میشود کمی بالاتر از میزان اعلام شده 250.000 دلار اقدام به خرید ملک نمایئد

برای خرید رسمی ملک در ترکیه در مرحله اول پس از بازدید از ملک و در صورتی که ملک مورد نظر مورد پسند شما واقع شد . میتوانید از طریق سازمان های مربوطه به بررسی (سند، پایان کار و موارد دیگر) بپردازید .و پس از بررسی , قرارداد اولیه (قولنامه) را در املاک معتبر و رسمی منعقد نمائید .

در این مرحله به دقت قولنامه را مطالعه نمائید . در صورتی که به زبان ترکی استانبولی اشنایی ندارید قبل از ورود به دفتر املاک نسبت به اخذ وکیل و یا همراه داشتن مترجم اشنا به زبان ترکی استانبولی اقدام نمائید . پس از مطالعه قولنامه میبایست بخشی از مبلغ قرار داد توسط شما نزد دفتر املاک پرداخت گردد و قولنامه به امضای طرفین برسد .

 پس از این مرحله دفتر املاک , یا مالک موظف است به اداره ثبت اسناد و املاک رجوع کرده و جهت فروش ملک پرونده جدید باز نماید . به طور معمول پس از آماده شدن مدارک انتقال ملک ، در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه ، به مالک یک پیامک ارسال شده و تاریخ امضا و انتقال سند را در آن مشخص می نمایند.
در تاریخ مشخص شده مالک به همراه خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و پس از دریافت مابقی پول اقدام به امضای مدارک ، در حضور مامور اداره ثبت و مترجم رسمی فارسی زبان کرده و به این صورت انتقال ملک انجام می گیرد.(برای خارجیانی که به زبان ترکی تسلط ندارند حضور مترجم رسمی و مورد تایید اداره ثبت اسناد الزامی است) .

مواردی بسیار مهم که اتباع خارجی قبل از خرید ملک در ترکیه باید مد نظر قرار دهند

1. مبنای قانونی (Hukuki temel)

طبق ماده 35 قانون شماره 6302 که در تاریخ 18 می 2012 به تصویب رسید، قانون 2644 به تصویب رسید، محدودیت ها برای خرید املاک و مستغلات افراد با ملیت خارجی در کشور ترکیه لغو شد. طبق این قانون در کشور ترکیه اتباع خارجی از 183 کشور در کشور میتوانند املاک و مستغلات در ترکیه خریداری نمایند . افراد با ملیت خارجی می توانند بنا به به میل خود در کشور ترکیه انواع مختلف مستغلات (مسکن، محل کار، زمین) را با رعایت محدودیت های قانونی خریداری و نسبت به دریافت سند قانونی اقدام نمایند . همچنین اشخاص با ملیت خارجی که نسبت به خرید زمین برای ساخت و ساز اقدام مینمایند موظفند پروژه خود را برای ساخت به منظور تأیید وزارت مربوطه (شهرداری، اداره کشاورزی) در طول دو سال ارائه دهند.

2 . شکل پیمانکاری (Sözleşmenin şekli)

با توجه به قوانین تصویب شده در ترکیه . انتقال اموال غیر منقول صرفا با حضور خریدار و فروشنده و یا وکلای آنها در سازمان ثبت اسناد املاک با امضای مدیر آن سازمان قابل انجام و معتبر میباشد .
عقد قولنامه میان خریدار و فروشنده در دفاتر املاک و دفاتر مشاوره محور ممکن میباشد اما خریدار باید توجه نماید ، قرار داد امضا شده در این مکان ها قبل از ثبت در دفاتر اسناد رسمی، الزامی برای دفاتر اسناده رسمی / سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه جهت انتقال مالکیت به خریدار به وجود نمی آورد و فاقد وجهات قانونی میباشد.

3. شرایط و محدودیتها برای خرید ملک توسط اتباع خارجی (Yabancıların taşınmaz ediniminde kanuni sınırlamalar)

الف) در سراسر کشور ترکیه، یک فرد با ملیت خارجی می تواند حداکثر 30 هکتار از اراضی کشور ترکیه را خریداری نماید .

ب) شهروندان با ملیت خارحی حق تصرف و خرید اموال غیر منقول مانند ( مسکن . محل کار . زمین و…) در مناطق ممنوعه ,نظامی و حساس که از طرق دولت ترکیه اعلام شده است را ندارند . قبل از عقد قرار داد میبایست نسبت به استعلام توسط اداره ثبت زمین و اراضی ترکیه اقدام شود.

ج) اشخاص با ملیت خارجی تنها میتوانند 10 درصد املاک و مستغلات شهر و ناحیه را خریداری نمایند. (در ارتباط با اخذ تابعیت فوری 250 هزار دلار صدق نمیکند)

د) اشخاص با ملیت خارجی و شرکت های حقوقی که در خارج از ترکیه ثبت شده اند میتوانند نسبت به درخواست وام مسکن از بانک های ترکیه برای خرید اعتباری ملک اقدام نمایند و قانونگذار محدودیتی برای آنها ایجاد نکرده است

هـ) شرایطی که باعث می شود ملک و قراداد های مربوطه از درجه اعتبار خارج شوند عبارتند از :
 •  . اگر عقود و ملک مورد معامله باعث نقض و شکسته شدن مفاد قانونی شده باشد
 •  . عدم تایید ملک یا مورد معامله از سوی وزارتخانه و ارگان های امنیتی مربوطه
 •  . پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه هایی که از قبل به وزارتخانه و یا سازمان مربوطه معرفی شده است
 •  . عدم پایان کار طبق برنامه ارائه و ثبت شده به وزارتخانه مربوطه

4 . اقدام و پیگیری خرید (Başvuru ve izlenen yöntem)

هر فرد با تابعیت خارجی که میخواهد در ترکیه اقدام به خرید ملک نماید میبایست دارای تابعیت یکی از کشور هایی که از سمت دولت ترکیه مجاز اعلام شده است باشد. شهرومندان ایرانی جزء اتنباع مجاز به خرید ملک در ترکیه می باشند. برای سایر کشورهای میتوانید به وبسایت وزارت خارجه ترکیه مراجعه نمائید .

4-1 درخواست آنلاین (Online Başvuru )
مالک و یا وکیل قانونی وی باید ، درخواست خود مبنی بر ارائه اقدامات مقدماتی انتقال سند را پیش از انجام هرگونه عقدی در سازمان ثبت اسناد و املاک ارائه کند.  این درخواست میتوانید به صورت آنلاین در وبسایت سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت گردد  . در صورت عدم ارائه درخواست در زمان مقرر، انتقال سند با تاخیر مواجه میگردد . شهروندان ترکیه میتوانند برای ثبت درخواست به وبسایت (http://turkiye.gov.tr)  و برای درخواست وقت برای انتقال سند به ادرس  (https://randevu.tkgm.gov.tr/) مراجعه نمایند . همچنین شماره تلفن 181 برای تماس در سراسر ترکیه و شماره  90312.593 99 00 برای تماس از خارج از کشور آماده پاسخگویی به سوالات شما میباشد

پس از ثبت درخواست اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه ، به مالک یک پیامک ارسال شده و تاریخ امضا و انتقال سند را در آن مشخص می نمایند. در تاریخ مشخص شده مالک به همراه خریدار به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کرده و پس از دریافت مابقی پول اقدام به امضای مدارک ، در حضور مامور اداره ثبت و مترجم رسمی فارسی زبان کرده و به این صورت انتقال ملک انجام می گیرد.(برای خارجیانی که به زبان ترکی تسلط ندارند حضور مترجم رسمی و مورد تایید اداره ثبت اسناد الزامی است) .

4-2 چه مدارکی را برای انتقال سند باید همراه داشته باشیم (Gerekli belgeler)

الف) حضور شخص خریدار یا خریداران و فروشنده یا فروشندگان و یا وکیل رسمی آنها در سازمان ثبت و اسناد الزامی میباشد.
ب) سند ملک یا تائید سازمان ثبت اسناد و املاک در مورد احراز مالکیت مالک با نمایش تمام جزئیات .
ج) ارائه اصل و ترجمه اوراق هویتی ( پاسپورت شناسنامه . کارت ملی و یا کیملیک ) برای خریدار و فروشنده
د) ارائه برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات و عوارض از شهرداری مربوطه.
ه) ارائه بیمه نامه اجباری برای زلزله ملک مورد معامل از سوی سازمان های بیمه گر.
و) ارائه شماره مالیاتی که از اداره مالیات ترکیه دریافت می شود.
ز) ارائه یک قطعه عکس خریدار و دو قطعه عکس فروشنده (سایز6*4) عکس گرفته شده حداقل مربوط به یک ماه گذشته باشد.
ح) حضور مترجم همزمان مورد تائید اداره ثبت که به زبان فارسی و ترکی تسلط دارد الزامی میباشد .در صورتی که به زبان ترکی استانبولی اشنایی کامل دارید مشکلی نخواهد بود و در صورت عدم اشنایی و نبود مترجم حضور 2 شاهد الزامی میباشد .
( در صورتی که اشنایی به زبان ترکی استنبولی ندارید . حتما نسبت به بردن یک مترجم مسلط به زبان ترکی اقدام نمائید . حضور مترجم از جانب شما حائز اهمیت میباشد )

4-3 هزینه های قابل پرداخت برای انتقال سند (İşlemin mali yönü)

هزینه انتقال سند : خریدار و فروشنده موظف هستند هر کدام به صورت جداگانه طبق قانون 492 قانون نقل و انتقال مالکیت سازمان ثبت اسناد و املاک مصوب سال 2013، 2 درصد از ارزش واقعی ملک را پرداخت کنند. .این مبلغ نمی تواند کمتر از مبلغ پرداختی در برگه تسویه حساب عوارض که توسط شهرداری صادر شده است باشد.

” به طور مثال اگر قیمت ملکی 100.000 لیر ترکیه بود . خریدار و فروشنده موظف بودن هر یک به میزان 2 درصد یعنی 2000 لیر هزینه انتقال سند به سازمان ثبت اسناده و املاک بپردازند ”

هزینه انتقال سند با کیست : هزینه انتقال سند قانونا متعلق به به خریدار و فروشنده به صورت تساوی میباشد . مگر آنکه خریدار و یا فروشنده توافق ضمنی کرده باشند که مبلغ انتقال سند را دیگری به صورت کامل میپردازد . و در هر صورت خریدار و فروشنده جمعا باید مبلغ 3 درصد ارزش کل ملک را بپردازند .

هزینه سرمایه در گردش : مالیات سرمایه در گردش میبایست در محل پرداخت شود این مبلغ تا پایان سال 2018 مبلغ 103 لیر + مبلغ 14 لیر مبلغ اضافی جمعا 117 لیر میباشد . برای مشاهده لیست قیمت تمام معاملات و خدمات که برای سال 2018 منتشر شده است کلیک نمائید. 

هزینه استعلام عدم واقع شدن ملک در اراضی نظامی : هزینه استعلام عدم واقع شدن ملک در مناطق حساس و نظامی ترکیه ، که توسط سازمان نقشه برداری و ثبت اراضی ترکیه انجام می پذیرد معادل 483 لیر ترکیه تا سال 2018 ( مبلغ به روز در سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه قابل محاسبه میباشد)

هزینه بیمه ساختمان : بیمه ساختمان یک نیاز اجباری برای تکمیل فرایند خرید املاک در ترکیه میباشد . املاک خریداری شده دارای بیمه DASK دولت است. این بیمه 20٪ از هزینه های مورد نیاز برای بازسازی املاک ، در یک زمین لرزه را پوشش می دهد. نهایتا” ، خریدار میتواند با بیمه اضافی اختصاصی نسبت به افزایش سطح پوشش بیمه ای ساختمان برای همه خطرات وفجایع طبیعی اقدام نماید .

هزینه انتقال مالکیت اب . برق . گاز . تلفن : هزینه ابونمان انتقال مالکیت کنتور های آب . برق . گاز . تلفن به نام مالک جدید با هزینه هایی همراه خواهد بود . این هزینه به طور میانگین برای تمامی موارد حدودا بالای 1000 لیر میباشد .

5. سایر موارد که خارجی های برای خرید ملک در جمهوری ترکیه باید توجه داشته باشند  (Ülkemizde taşınmaz edinmek isteyen yabancıların dikkat edeceği diğer hususlar )

 • ✔ اتباع خارحی باید استعلام وضعیت ملک را از سازمان ثبت اسناد و املاک ترکیه در خصوص بدهی ملک، وام، محدودیت قانونی از نظر داشتن پرونده در دستگاه قضایی و … را بگیرند .
 • ✔ در صورتی که یکی از دفاتر ثبت اسناد و املاک درخواست خرید خانه توسط تبعه خارجی که قصد خرید ملک را دارد رد کند، وی میتواند از طریق اداره دیگر و یا سرپرستی منطقه نسبت ثبت درخواست جدید اقدام نماید.
 • ✔ اتباع خارجی که قصد خرید ملک در جمهوری ترکیه را دارند توصیه به دقت در انتخاب مشاور یا مشاوران و پیمانکاران مینمائیم . همچنین خریداران برای اطمینان بیشتر میتوانند از دفاتر املاک و پیمانکاران مجوز های قانونی آنها را مطالبه کنند .
 • ✔ خرید املاک و مستغلات در جمهوری ترکیه یکی از شاخصه ها برای درخواست اقامت توسط وزارت کشور جمهوری ترکیه می باشد اما لازم به ذکر است این مورد به تنهایی تضمین کننده اخذ اقامت دائم و یا کوتاه مدت نمیباشد، تصمیم گیری ها در باره ی اعطای اقامت در اختیار وزارت کشور میباشد . خریدار میتواند قبل از اقدام به خرید ملک باز وزارت کشور ترکیه و یا سفارت جمهوری ترکیه در کشور موارد اخذ اقامت از طریق خرید ملک در آن منطقه که قصد خرید ملک را دارد جویا شود .
تذکر : در ارتباط با قانون جدید اعطای تابعیت فوری با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار امریکا در صورتی که فرد دارای مشکل اساسی نباشد . این روند در پروسه زمانی 6 ماهه انجام میگردد و جای نگرانی اساسی وجود ندارد  .

تذکر : خریداران در مواردی که املاک و مستغلات انتخابی آنها زیر 250 هزار دلار امریکا ارزش دارند باید بسیار دقت نمایند در بسیاری از موارد بوده است که خریداران اقدام به خرید ملک در مناطقی میکنند که ظرفیت 10 درصد حضور اتباع خارجی پر شده است و وزارت کشور ترکیه به همین علت با درخواست اقامت آنها ممکن است مخالفت نماید . (لازم به ذکر است سختگیری در این مورد بسیار کم میباشد اما در هر صورت بخشی از قانون میباشد)

 • ✔در صورت بروز اختلاف بین طرفین خریدار و فروشنده ، هر کدام از آنها میبایست نسبت به اقامه دعوی  نزد مقامات قضایی مربوطه تشکیل پرونده دهند . تمامی اوراقی که طرفین امضا میزنند از نکات کلیدی در حل و فصل پرونده توسط قاضی میباشد .

6 – خرید املاک و مستغلات توسط شرکت های خارجی در جمهوری ترکیه (Yabancı tüzel kişilerin Türkiye’de taşınmaz edinimleri)

 • ✔ ماده 35 قانون2644 سازمان ثبت اسناد و املاک جمهوری ترکیه میگوید تمامی شرکت های ثبت شده در ترکیه اعم از اینکه مالیکت شرکت با خارجی ها میباشد یا خیر می توانند اقدام به خریداری املاک و مستغلات و دریافت سند به نام شرکت بنماید .
 • ✔ شرکت های تجاری که در جمهوری ترکیه ثبت شده اند میتوانند با توجه به قوانین این کشور منوط به رعایت کامل قوانین داخلی کشور مبدا، اقدام به خرید ملک تحت عنوان شرکت در ترکیه با پشتیبانی قوانین خاص نمایند این قانون ها عبارتند از (قوانین مربوط به سوخت-نفت به شماره 6326) (قوانین مربوط به صنعت گردشگری به شماره 2634) (قوانین شهرک های صنعتی به شماره 4737)

✔ هیچگونه محدودیتی برای عدم همکاری بانکها و موسسات و شرکت های ترکیه ایی با شرکت های خارجی در قانونی دیده نشده و شرکت  های خارجی میتوانند نسبت به دریافت انواع اعتبارات بانکی و مالی از بانکها و موسسات مالی ترکیه استفاده نمایند .

✔ اشخاص حقوقی غیر از شرکت های تجاری خارجی مانند (بنیادها، انجمن ها …) نمی توانند املاک و مستغلات خریداری نمایند و قانون برای آنها هیچ حقوقی در نظر نگرفته است

7 – دستیابی شرکت با سرمایه خارجی به املاک  و مستغلات (Yabancı sermayeli şirketlerin Türkiye’de taşınmaz edinimleri:)

در صورتی که شخص خارجی صاحب 50% و یا بیشتر از سهام باشد آن شرکت در فهرست سرمایه داران خارجی قرار میگیرد. در صورت عدم در اختیار داشتن سهام توسط شخص خارجی به صورت رسمی ، ولی با اعطای حق امضا و بر کناری مدیران و گردانندگان شرکت. به عنوان یک شخص حقوقی در ترکیه تلقی می شود

این شرکت ها و شخصیت های حقیقی و حقوقی طبق ماده 36 قانون شماره 2644 ثبت اسناد و املاک جمهوری ترکیه حق تصاحب هیچگونه ملک و سند رسمی را دارا نمی باشند. این قانون در تاریخ 16.08.2012 مورد بازبینی و تایید قرار گرفته است

سایر موارد قوانین خرید ملک در ترکیه

موارد الزامی در مورد وکالت نامه : اگر خریدار و یا فروشنده شهروند ترکیه و ساکن خارج از ترکیه می باشند، وکالت نامه باید صرفا توسط سفارت جمهوری ترکیه در کشور مبدا صادر و ثبت شده باشد . اگر کشور صادر کننده وکالت نامه عضو معاهده لاهه مورخ 5 اکتبر 1961 باشد احتیاجی به ارائه نامه رسمی از سوی آن کشور نمی باشد. (کشور جمهوری اسلامی ایران عضو این معاهده نمی باشد) .
 اگر کشور صادر کننده ی وکالت نامه عضو معاهده لاهه مورخ 5 اکتبر  نباشد، وکالت نامه و سایر مدارک می بایست، همراه با ترجمه رسمی ، به تایید وزارت امورخارجه و دادگستری و همچنین کنسولگری و یا سفارت جمهوری ترکیه در آن کشور رسیده باشد.

هزینه کمیسیون دفتر بنگاه و مشاور چقدر میباشد : پرداخت هزینه کمیسیون دفاتر املاک و شرکت هایی مشاوره محور به طور معمول بصورت توافقی میباشد . این رقم میتوانید به میزان 1 درصد ارزش ملک باشد که از خریدار و فروشنده اخذ میگردد .

قانون جدید در ارتباط با استعلام ملک : طبق قانون جدید قبل از انتقال قطعی سند، دیگر نیازی به اخذ استعلام از ارتش ترکیه در مورد واقع شدن و یا عدم واقع شدن ملک یا زمین مورد نظر شما در اراضی تحت مالکیت ارتش از ازمیر نمی باشد. و انتقال و اعطای  سند جدید طی 7 روز کاری انجام خواهد شد

نحوه جاری شدن قرار داد در دفاتر املاک و شرکت های مشاوره محور : برای درخواست خرید ملک و نوشته شدن قولنامه، هر دو طرف قرار داد موظف به حضور در دفتر املاک میباشند، همچنین در صورتی که هر یک از طرفین نمیتوانند به هر عتی در دفاتر مشاور املاک حضور یابند میتوانند نسبت  به معرفی وکیل و یا وکالت دادن به شرکت ها و یا دفاتر املاک در یکی از دفترخانه های ترکیه، اقدام کنند تا وکیل اقدام به خرید از جانب وی نماید.

Tapu (به معنای سند) مهمترین مدرک مورد نیاز خریدار می باشد، که باید در هنگام اخذ آن به تمامی جزییات ذکر شده در آن دقت کند. در Tapu تمامی موارد از جمله وضعیت مالکیت، تاریخ انتقال و نام مالک ذکر می شود . به طور معمول پس از نهایی شدن تمامی مراحل انتقال یا در همان روز سند به خریدار جدید تحویل میگردد و یا طی مدت 7 الی 15 روز به ادرس خریدار ارسال خواهد شد .

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند .

00905464603943
00905369100519

تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم

در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس