پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

قوانین ترکیه در سال 2019 چیست ؟

قوانین ۲۰۱۹ ترکیه ،از قوانین جدید این کشور اطلاع دارید؟!

ترکیه کشوری محبوب برای سفر و اقامت و ادامه زندگی است این کشور قوانین مربوط به خود را دارد که باید از آن ها اطلاع داشته باشید. قوانین ۲۰۱۹ ترکیه نسبت به سال های اخیر تفاوت های اندکی پیدا کرده است اما بهتر است برای مطمئن شدن از کار خود این قوانین را بدانید. به همین منظور در ادامه به قوانین ۲۰۱۹ ترکیه می پردازیم. “قبل از پرداختن به این مبحث اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید می توانید با کلیک بر روی “خرید ملک در ترکیه” به صفحه مربوطه بروید و خانه خود را انتخاب کنید.”

قوانین ۲۰۱۹ ترکیه برای شهروندی

در روز‌های گذشته قانون اعطای شهروندی کشور ترکیه اصلاح شد و دستخوش تغییراتی گشت که به شدت صدا کرد و در تمامی روزنامه‌های رسمی کشور ترکیه نیز به چاپ رسید. بر طبق این اصلاحیه به اتباع خارجی که در کشور ترکیه به سرمایه گذاری مستقیم و حداقل با مبلغ پانصد هزار دلار و یا معادل آن به لیر می‌پردازند امتیاز و حق شهروندی داده می‌شود. این شرایط در حالی است که پیش از این، میزان سرمایه سرمایه گذاری لازم برای دریافت اقامت به حداقل دو میلیون دلار می‌رسید. این مسئله باعث می‌شود که امروزه تعداد بیشتری از اتباع خارجی به سرمایه گذاری در کشور ترکیه و به دنبال آن دریافت اقامت و حق شهروندی در این کشور فکر کنند.

در این اصلاحیه که به تازگی اعمال و منتشر شده است، اتباع خارجی که در کشور ترکیه اقدام به سرمایه گذاری به صورت غیر منقول و ملکی با مبلغی در حدود دویست و پنجاه هزار دلار و یا معادل آن به لیر ترکیه کنند هم می‌توانند به عنوان شهروند در این کشور، حق شهروندی داشته و اقامت خود را دریافت نمایند. علاوه بر این، بر اساس این اصلاحیه و تغییرات کشور ترکیه، حداقل بهای خرید املاک و مستغلات در این کشور در راستای اخذ حق تابعیت کشور از میزان یک میلیون دلار آمریکا به چیزی در حدود دویست و پنجاه هزار دلار کاهش پیدا کرده است. در ادامه باید اضافه کرد که موارد دیگری نیز در این اصلاحیه وجود دارد که به خودی خود اهمیت بسیاری برای خیلی از مهاجران پیدا خواهد کرد. از دیگر مواردی که در این تغییرات دچار اصلاح شد آن است که شرط ایجاد اشتغال برای صد شهروند ترکیه برای دریافت حق شهروندی کشور ترکیه به پنجاه نفر کاهش یافت.

قوانین ۲۰۱۹ ترکیه راهنمایی و رانندگی برای خارجیان

اطلاع از قوانین راهنمایی و رانندگی در اصل به حفظ جان و امنیت افراد یاری می‌رساند. از این رو رعایت این قوانین بسیار ضروری است. اما با توجه به حجم زیاد تردد خودرو در شهرهایی همانند استانبول، استفاده از وسایل نقلیه عمومی تصمیمی عاقلانه‌تر است. در انتها اگر تصمیم به استفاده از خودرو شخصی دارید باید از قوانین ۲۰۱۹ ترکیه مربوط به راهنمایی و رانندگی آگاهی یابید. این قوانین به شرح زیر هستند:

 • ترافیک در کشور ترکیه از سمت راست رخ می‌‌دهد. اگر قصد دارید به سمت راست بپیچید ولی فرد عابری در حال گذر بود، تحت هر شرایطی حق تقدم با عابر پیاده است.
 • هنگامی که به خطوط عابر پیاده نزدیک شدید، از سرعت خود کم کنید. به یاد داشته باشید همیشه در خطوط عابر پیاده، حق تقدم با فرد پیاده است.
 • رعایت فاصله استاندارد با خودرو جلویی نیز از الزامات است.
 • توجه به علائم راهنمایی و رانندگی را هنگام رانندگی فراموش نکنید. هنگام عبور خودروهای امداد مثل آمبولانس لازم است مسیر عبور را باز کنید.
 • لاین چپ جهت سبقت گرفتن است بنابراین سعی کنید این لاین را اشغال نکرده و پس از سبقت گرفتن به لاین خود باز گردید. در مسیرهایی که دارای چند لاین هستند، لاین سمت راست جهت عبور خودروهای امداد و پلیس در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر دائم در این لاین حرکت کنید امکان جریمه شدن شما وجود دارد.
 • در صورت افزایش نمره منفی شما در مواردی مثل عبور از چراغ قرمز، عدم رعایت سرعت مجاز و صحبت با تلفن حین رانندگی گواهینامه، امکان توقیف گواهینامه شما وجود دارد. به طور معمول راننده ای که ۸ نمره منفی اخذ کند، توقیف گواهینامه توسط پلیس یحتمل است.

قوانین واردات از ترکیه

این قوانین با مقررات حاکم بر واردات کالا از سایر کشورها به ایران یکی بوده و مطابق با قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران است. اما به دلیل عضویت دو کشور در کنوانسیون تیر، واردات از این کشور کمی آسان تر گشته. بر طبق این معاهده به جز موارد مشکوک، پلیس ترکیه حق باز کردن پلمپ گمرک و بررسی محموله ای که از گمرک ترکیه ترخیص و به سمت ایران راهی شده است را ندارد. به همین دلیل این امر سبب هموار گشتن پروسه واردات از کشور ترکیه شده است.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی سال ۲۰۱۹ ترکیه

برای آن که بتوانید بورسیه تحصیلی سال ۲۰۱۹ ترکیه را دریافت نمایید باید شرایطی داشته باشید. این شرایط می‌توانند شامل محدودیت‌های سنی، معدل معتبر، سلامتی جسمانی و روانی و هم چنین زبان شوند که هر کدام به نوبه خود دارای توضیحاتی هستند که در ادامه این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم:

 1. سن: فرد متقاضی برای ثبت نام دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه اگر در مقطع لیسانس باشد نباید سنی بالاتر از ۲۱ سال داشته باشد و هم چنین میانگین نمرات سه ساله دوره تحصیلی لیسانسش هم نباید از ۷۵ پایین‌تر باشد.
  اگر هم فرد متقاضی برای دریافت بورسیه، برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید نباید سنی بالاتر از ۳۰ سال داشته باشد و هم چنین باید دوره لیسانس را به طور کامل گذرانده و مدرک آن را دریافت کرده باشد. در نهایت نیز باید اشاره کنیم که سن لازم برای دریافت مدرک دکترا ۳۵ سال است و باید برای آن مدرک دوره فوق لیسانس خود را آماده داشته باشید.
 2. سلامت جسمانی و روانی: فردی که به عنوان متقاضی برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام می‌کند باید فاقد هر گونه بیماری جسمانی و روانی‌ای باشد که مانع از تحصیل او می‌گردد.
 3. معدل: به طور کلی معدلی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه در مقطع لیسانس لازم است ۱۴ بوده و در مقطع فوق لیسانس و دکترا به ۱۵ متغیر خواهد بود. این معدل در رابطه با رشته‌های پزشکی به ۱۸ نیز خواهد رسید.
 4. زبان: زبان اصلی برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه زبان ترکی استانبولی است. با این وجود در بعضی از دانشگاه‌های بین المللی کشور ترکیه زبان انگلیسی نیز تدریس شده و مورد آموزش واقع می‌شود. با توجه به این مسئله برای تقاضای بورسیه تحصیلی کشور ترکیه باید حتما مدرک تافل و یا آیتلس مورد نظر دانشگاه را به همراه داشته باشید و آن را ارائه دهید.

 

 

 

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند .

00905464603943
00905369100519

تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم

اجاره خانه در استانبول

در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس