پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

صفر تا صد اقامت توریستی یک ساله در ترکیه

صفر تا صد اقامت توریستی یک ساله

گرفتن اقامت توریستی در ترکیه یکی از آسان ترین و پرطرفدارترین راه های اخذ اقامت برای ایرانیان است . در سال های گذشته تعداد بسیار زیادی از ایرانیان نسبت به دریافت اقامت یکساله توریستی ترکیه اقدام کرده اند . در این مقاله قصد داریم شما را با صفر تا صد اقامت توریستی یکساله آشنا کنیم با آریو هلدینگ تا پایان این متن همراه باشید

خرید یا اجاره خانه در ترکیه

دریافت این نوع اقامت منوط به خرید یا اجاره ملک در ترکیه میباشد و افرادی که این کار را انجام میدهند میتوانند با رعایت شرایط دریافت اقامت ترکیه و با ارائه مدارک مورد نظر ، درخواست اقامت توریستی یکساله ترکیه را بدهند . متقاضیان باید بدانند خرید یا اجاره ملک اولین قدم برای رسیدن به اقامت توریستی یک ساله است و انجام مراحل اداری و ارائه مدارک مورد نظر از گام های مهم دریافت اقامت توریستی است .

اخذ اقامت ترکیه
اخذ اقامت ترکیه

راه های دریافت اقامت توریستی یکساله

اقامت توریستی یک ساله به افرادی داده میشود که با دلایل زیر اقدام به دریافت اقامت قانونی و یکساله کنند . این اقامت برای افرادی صادر میشود که نیاز به زمانی بیش از 90 روز برای حضور در خاک ترکیه دارند . این افراد میتوانند در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر ، اقدام به دریافت اقامت توریستی کنند :

 • اقامت به منظور انجام تحقیقات علمی
 • دریافت اقامت گردشگری در صورت اجاره ملک
 • دریافت اقامت گردشگری در صورت خرید ملک
 • راه اندازی کسب و کار تجاری مطابق با قوانین دولت ترکیه
 • اقامت از طریق یادگیری زبان ترکی در دوره های مصوب دولت ترکیه
 • دریافت اقامت از طریق ازدواج با اتباع ترک
 • حضور در کارگاه های آموزشی

قوانین دریافت اقامت توریستی ترکیه

در نیمه دوم سال 2018 دولت ترکیه با افزایش سخت گیری ها در ارائه اقامت توریستی یکساله به متقاضیان و شهروندان خارجی ، باعث تغییراتی در هزینه اقامت توریستی ترکیه و نحوه دریافت این نوع اقامت شد . روندی که در حدود ده روز زمان نیاز داشت با تغییرات کوچکی مواجه شد که این تغییرات هنوز هم ادامه دارند .

اجاره خانه در ترکیه از ارزان ترین راه های مهاجرت و دریافت اقامت یک ساله ترکیه است .ورود به ترکیه برای ایرانیان بدون ویزا مجاز است و مدت اقامت در ترکیه برای افراد عادی با پاسپورت 90 روز است و افرادی که علاقه دارند بیش از 90 روز در ترکیه بمانند میتوانند از راه های قانونی مانند اجاره یا خرید خانه اقدام کنند و ویزای موقت یکساله توریستی دریافت کنند .

دریافت این نوع اقامت ها به منظور انجام امور توریستی انجام میشود و به همین دلیل به اقامت توریستی یک ساله معروف است ، مدارک اقامت توریستی یکساله در زیر توضیح داده شده است :

 • فرم راندوو
 • اصل و کپی گذرنامه فرد متقاضی
 • چهار قطعه عکس
 • بیمه درمانی معتبر
 • مدارک درخواست بیمه از اداره تامین اجتماعی برای دریافت بیمه درمانی عمومی
 • پرداخت هزینه های اداری برای صدور کارت اقامت موقت
 • فیش هزینه های واریزی اداره مهاجرت
 • ارائه رضایت نامه برای افراد زیر 18 سال
کارت اقامت ترکیه
کارت اقامت ترکیه

فرم راندوو برای دریافت اقامت یک ساله ترکیه

برای دریافت اقامت ترکیه نیاز به پر کردن فرم راندوو دارید . این فرم را میتوانید به صورت آنلاین از اینترنت دریافت کنید و پس از پرینت کردن ، پر کنید یا به صورت آنلاین در سایت درخواست دهید و فرم را پر کنید .فرم راندوو در واقع شرایط و مشخصات نوع اقامتی که درخواست کرده اید را مشخص میکند .

در این فرم باید اطلاعات مربوط به نوع اقامت درخواستی خود را وارد کنید . بر اساس این اطلاعات پلیس و اداره مهاجرت ترکیه میتواند تشخیص دهد شما برای دریافت چه نوع اقامتی اقدام کرده اید . در این قسمت میتوان مشخص کرد که برای چندمین بار متوالی درخواست اقامت دارید یا این فرم را برای تمدید اقامت پر میکنید . در قسمت بعدی این فرم اطلاعات شخصی شما نوشته میشود . در این قسمت باید تمام اطلاعات فردی خود اعم از ، نام و نام خانوادگی ، محل و تاریخ تولد ، تابعیت ، نام پدر و مادر ، شغل و مذهب را مشخص کنید . بهترین راه پر کردن این اطلاعات پر کردن بر اساس اطلاعات ثبت شده در گذرنامه است . توجه داشته باشید برای دریافت اقامت توریستی یک ساله قسمت مربوط به شغل را خالی بگذارید 

در بخش سوم باید اطلاعات مربوط به سفرهای قبلی خود را پر کنید . در این بخش سوالاتی از شما پرسیده میشود که مشخص کند در چه تاریخ هایی و به چه دلایلی به ترکیه سفر داشته اید . اگر پیش از این دفترچه اقامت توریستی ترکیه داشته اید باید در این بخش اطلاعات مربوط به دفترچه اقامت قدیمی خود را وارد کنید .

در بخش چهارم این فرم که مهمترین بخش فرم است ، اطلاعات مربوط به محل زندگی خود را وارد میکنید . در این بخش باید اطلاعات دقیق محل اقامت خود در ترکیه و محل اقامت خود در ایران را وارد کنید .

همچنین باید آدرس و شماره تماس محل کار خود در ایران را بنویسید . این بخش از اطلاعات بسیار مهم است و باید به صورت دقیق وارد شود . بخش بعدی اطلاعات مربوط به همراهان شما است ، اگر خانواده شما به عنوان همراه ، متقاضی دریافت اقامت توریستی یک ساله ترکیه هستند باید اطلاعات ایشان نیز در فرم مربوطه وارد شود .

سریع ترین راه برای دریافت اقامت توریستی یک ساله ترکیه

هزینه دریافت اقامت توریستی یکساله در ترکیه بسته به اینکه از کدام راه اقدام مکنید میتواند متفاوت باشد . اما سریع ترین راه برای دریافت این اقامت روش اجاره ملک در ترکیه است . دولت ترکیه به افرادی که نسبت به اجاره یا خرید ملک اقدام کرده اند اقامت موقت یکساله میدهد و پس از یک سال افراد میتوانند نسبت به تمدید آن اقدام کنند .

روش اجاره ملک در ترکیه به علت اینکه زمان کوتاهی برای دریافت اقامت دارد و همچنین کم بودن هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه ، از محبوب ترین روش های دریافت اقامت ترکیه است ، با این روش هزینه زیادی برای خانه پرداخت نمیکنید ، اما از مزایای ویزای توریستی یکساله ترکیه برخوردار خواهید شد .

از مزایای این اقامت میتوان به داشتن حساب بانکی ، زندگی در یک کشور جدید ، و امکان اخذ وقت سفارت کشورهای اروپایی محسوب میشود . از آنجایی که با داشتن اقامت موقت به عنوان شهروند محسوب میشوید بسیاری از امکانات برای شما به عنوان شهروند فراهم میشود . دریافت این اقامت محدودیت هایی هم دارد که برای مثال شما در طول این یک سال حق رای دادن ندارید و یا برای داشتن کار در ترکیه باید مدارک مورد نیاز شغلی ارائه کنید .

شهروندان ترکیه که دارای اقامت موقت ترکیه هستند میتوانند با ارائه مدارک شغلی از شرایط کاری خوبی بهره مند شوند ، این ویزا به عنوان ویزای کاری صادر میشود و میتوانید در طول اقامت خود هزینه های زندگی را فراهم کنید .

پس از اینکه کارت اقامت موقت ترکیه را دریافت کنید میتوانید برای موارد زیر اقدام کنید :

 • درخواست تحصیل در کشور ترکیه
 • درخواست ویزای کاری در کشور ترکیه
 • ایجاد کسب و کار و تجارت مطابق با قوانین کشور ترکیه

به طور کلی میتوان گفت دریافت اقامت کوتاه مدت به شما اجازه تحصیل ، کار یا راه اندازی کسب و کار را نمیدهد اما میتوانید با پر کردن فرم های مربوطه نسبت به داشتن این حقوق اقدام کنید و از این شرایط استفاده کنید .

مراحل دریافت اقامت موقت توریستی ترکیه

بعد از پر کردن فرم راندوو برای شما وقت مصاحبه حضوری تعیین میشود . زمان مورد نیاز بررسی درخواست معمولا بیست روز یا کمی بیشتر طول میکشد و این موضوع اجتناب ناپذیر است . همچنین این زمان بسته به این که از کدام شهر ترکیه برای دریافت وقت ملاقات اقدام کرده اید میتواند متفاوت باشد .

پس از این که زمان ملاقات برای شما تعیین شد این زمان از طرف دفتر اداره پلیس مهاجرت به شما اعلام خواهد شد و شما باید در موعد مقرر،در دفتر اداره پلیس مهاجرت حضور داشته باشید،هنگام مراجعه باید تمامی مدارک مورد نیاز را به همراه ترجمه رسمی مدارک شخصی در دست داشته باشید .

در این جلسه با شما مصاحبه ای انجام میشود و مدارک شما توسط مسئول اداره “گوچ” ترکیه بررسی خواهد شد . پس از بررسی مدارک ، کارت اقامت شما در طی مدت کوتاهیی به محل اقامت شما در ترکیه ارسال خواهد شد . توجه داشته باشید در ازای دریافت این کارت ، دولت ترکیه حق کار برای شما قائل نمیشود . در صورتی که تمایل دارید در کشور ترکیه مشغول به کار شوید باید مدارک مورد نیاز برای کسب مجوز کاری را ارائه دهید . داشتن کارت اقامت موقت ترکیه میتواند در گرفتن مجوز کار به شما کمک کند اما مراحل اداری آن باید به صورت مجزا طی شود .

هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه چقدر است ؟

این هزینه بسته به این که چه خانه ای و در کدام شهر و محله ترکیه اجاره میکنید ، میتواند متفاوت باشد اما به صورت میانگین رقمی در حدود 800 تا 3000 لیر نیاز دارید تا بتوانید ملکی در ترکیه اجاره کنید . پیشنهاد میشود قبل از هر اقدامی ، شهر ها و محله های ترکیه را بشناسید و برآورد قیمت اجاره خانه در محله های مختلف را پیدا کنید .

هزینه های دیگری که برای اقامت توریستی یک ساله در ترکیه باید دریافت کنید به شرح زیر است :

 • هزینه دفترخانه رسمی برای عقد اجاره نامه
 • هزینه دریافت بیمه یک ساله
 • هزینه تست های پزشکی
 • هزینه ترجمه رسمی بابت تایید اجاره نامه
 • هزینه مالیات اتباع خارجی ( پول خاک )
 • هزینه تایید مدارک متقاضی در سفارت ایران

هزینه های مربوط به اجاره خانه در ترکیه

اجاره سالیانه خانه در استانبول متوسط از ماهیی 700 تا 3000 لیر میتواند متفاوت باشد . بعضی از محله های ترکیه به نسبت محله های گرانتری هستند و در بعضی از محله ها میتوانید خانه های کوچک با قیمت مناسب تری پیدا کنید . یک نکته بسیار مهم که هنگاه پیدا کردن ملک باید به آن توجه داشته باشید داشتن مدارک معتبر خانه است . توجه داشته باشید ملک باید به تایید اداره نفوس ترکیه رسیده باشد و سند رسمی آن موجود باشد . از عقد قرارداد در دفترهایی که اعتبار کافی ندارند پرهیز کنید . با توجه به این امر که تقاضای افراد برای اجاره ملک در ترکیه و اخذ اقامت توریستی یک ساله بیشتر شده است ، بسیاری از کلاهبرداران اقدام به صدور اجاره نامه های جعلی میکنند ، بهترین راه مشورت با یک دفتر حقوقی معتبر است .

هزینه های زندگی در ترکیه

پس از پرداخت هزینه های مربوط به دریافت اقامت توریستی یک ساله باید اطلاعات کافی درباره هزینه های زندگی در ترکیه را بدانید . این امر نیز بسته به این که در کدام شهر زندگی میکنید متفاوت است اما به طور کلی هزینه زندگی در ترکیه رقمی حدودا 2000 تا 3000 لیر در ماه میباشد .

این هزینه شامل هزینه تحصیل نمیشود ، هزینه های تحصیل بسته به اینکه در کدام دانشگاه تحصیل میکنید میتواند متفاوت باشد . بیشترین هزینه های زندگی در ترکیه مربوط به هزینه خورد و خوراک ، انرژی و حمل و نقل است . در صورتی که برای داشتن شغل در ترکیه اقدام کنید برآورده کردن این هزینه ها دشوار نخواهد بود .

سخن پایانی

ترکیه کشوری توریستی است که بیشترین گردش اقتصاد آن روی صنعت گردشگری انجام می‌شود. نزدیک به 35 درصد از شهروندان ترکیه کسب و کار خود را در صنعت گردشگری ایجاد کرده‌اند و این امر بخش عمده درآمد شهروندان ترکیه را تشکیل می‌دهد. با توجه به این که ترکیه پذیرش مهاجران را در سال‌های گذشته آسان کرده است افراد بیشتری تمایل به مهاجرت به ترکیه را دارند.

برای دریافت اقامت ترکیه باید ابتدا از طریق یکی از راه‌های موجود اقدام به دریافت اقامت توریستی یک ساله کرد و سپس با حفظ شرایطی که بر اساس آن اقامت گرفته شده، طول مدت اقامت را تمدید کرد. از آسان‌ترین راه‌ها اجاره ملک در کشور ترکیه است. هزینه اقامت توریستی یکساله ترکیه با روش اجاره خانه ارزان‌تر از راه‌های دیگر برای دریافت اقامت ترکیه است. علاوه بر این که هزینه کمتری پرداخت می‌کنید در این شرایط زودتر به نتیجه می‌رسید و کارت اقامت موقت دریافت می‌کنید.

اگر سوالی داشتید میتوانید با کارشناسان گروه آریو هلدینگ در ارتباط باشید .

https://www.ario-holding.com

 

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند .

00905464603943
00905369100519

تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم

در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس