پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

شرایط ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه چه مراحلی دارد ؟ هر آنچه برای ثبت شرکت در ترکیه نیاز دارید بدانید را در این مقاله برای شما توضیح میدهیم .

برای ثبت شرکت در ترکیه شما به مدارک زیر نیازمند هستید :

1.اصل پاسپورت سهام داران به همراه ترجمه رسمی پاسپورت به زبان ترکی استانبولی
2.وکالتنامه به زبان ترکی استانبولی به حسابدار رسمی برای انجام امور ثبت شرکت
3.داشتن یک اسم برای شرکت که قبلا ثبت شده باشد
4.دو قطعه عکس برای هر سهامدار
5.سند یا اجاره نامه مکان شرکت
6.کد اقتصادی ( ورگی نوماراسی )
7.در صورتی که سهامداران حضور ندارند داشتن وکالت نامه رسمی برای ثبت شرکت به زبان ترکی استانبولی
در صورتی که این مدارک حاضر باشد پروسه کامل ثبت شرکت در کشور ترکیه تا دریافت کامل مجوز فعالیت تقریبا 7 روز کاری زمان خواهد برد .

هزینه های شرکت بعد از ثبت :

1.حقوق ماهانه حسابدار ماهانه بین 400 تا 500 لیر
2.هزینه های آب و برق و گاز
3.هزینه حقوق کارمندان به همراه بیمه
4.اجاره ماهانه دفتر کار در صورت اجاره ای بودن
5.در صورت اجاره بودن دفتر کار هر 3 ماه یکبار 20 درصد از اجاره را به عنوان مالیات باید پرداخت کنید (استوپاژ)
6.مالیات بر ارزش افزوده 18 درصد
7.مالیات بر سود که 20 درصد سود سالانه شرکت میباشد
8.هزینه پلمپ دفتر در اداره مالیات که 1000 لیر سالانه میباشد

شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد)در کشور ترکیه :

یک شرکت در کشور ترکیه با یک نفر تا 50 نفر سهامدار قابل ثبت میباشد و با 10000 لیر سرمایه اولیه قابل ثبت است اما چنانچه به وسیله ثبت شرکت در ترکیه بخواهید اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید ، ارزش سهام هریک از سهامداران که بخواهند اجازه کار در ترکیه یا اقامت ترکیه را دریافت کنند باید حداقل 40000 لیر ارزش داشته باشد .
پیشنهاد میشود که در هنگام ثبت شرکت در ترکیه سرمایه شرکت را 100000 لیر اعلام کنید که در آینده برای گرفتن اقامت کاری یا فعالیت های تجاری بهتر مجبور نشوید چون اداره مالیات کشور ترکیه مبلغی حدود 2000 لیر برای افزایش سرمایه از شما خواهد گرفت .
البته نیاز به بلوکه کردن این مبلغ در حساب شرکت نیست و شما باید گردش این سرمایه شرکت را نشان دهید که میتوانید به صورت واریز و برداشت پول به حساب شرکت باشد تا این مبلغ سرمایه شرکت را نشان بدهید .
البته بعد ازثبت شرکت در ترکیه 24 ماه زمان دارید تا بازکردن حساب بانکی شرکت این سرمایه را نشان دهید و اگر بعد از 24 ماه مبلغ سرمایه را نشان دهید مشمول جریمه خواهید شد .

شرکت با سهامی خاص ( AS ) :

ثبت این شرکت را به کسانی توصیه میکنیم که قصد فعالیت تجاری به صورت هلدینگ دارند و تا 250 نفر سهامدار قابل ثبت میباشد .
بعد از ثبت شرکت سهامی خاص باید به اتاق تجارت بروید و یک قرارداد با اتاق تجارت ترکیه امضا کنید و 3 روز بعد از ثبت باید با افتتاح حساب بانکی به نام شرکت سرمایه اولیه شرکت را نشان دهید .

وظایف حسابدار رسمی شرکت :

حسابدار رسمی وظیفه حسابداری و حسابرسی شرکت شما را دارد و در واقع پل ارتباطی بین شرکت شما با اداره مالیات کشور ترکیه خواهد بود و ماهانه مبلغی تقریبا 500 لیر از شما به عنوان حقوق دریافت خواهد کرد و یک حسابدار ممکن است حسابداری و حسابرسی چند شرکت را در عین واحد داشته باشد .
قبل از انتخاب حسابدار حتما از تسلط و با تجربه بودن آن اطمینان کسب کنید که فاکتورها و حساب های شرکت شما را به دقت بررسی کند تا در آینده به خاطر عدم تجربه و بی مسئولیتی آن دچار ضرر نشوید و در وکالت نامه ای که به آن میدهید اختیاراتی مانند برداشت از حساب بانکی شرکت و موارد مشابه را به آن ندهید.

بستن شرکت در ترکیه :

هرچه قدر ثبت شرکت در ترکیه بسیار آسان و راحت است و در 7 روز کاری یک شرکت ثبت میشود بستن شرکت به آسانی ثبت آن نیست ، برای بستن یک شرکت تقریبا 8 ماه زمان نیاز است و تقریبا 8هزار لیر هزینه در برخواهد داشت.
اگر واقعا از کسب و کار و فعالیت تجاری خود مطمئن هستید اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کنید تا وارد این روند بستن شرکت نشوید و پیشنهاد میکنم یک شرکت به صورت کاغذی ثبت نکنید چون هزینه های نگهداری آن در دراز مدت اگر فعالیت نداشته باشید سنگین خواهد بود .
یک راهکار دیگر این است که اگر شما شرکتی را در ترکیه ثبت کرده اید و به هر دلیلی میخواهید آن را ببندید میتوانید سهام آن را به شخص دیگری که قصد شرکت دارد واگذار کنید که در صورتی که شخصی را برای واگذاری سراغ دارید بهترین راه است یا اگر کسی این پیشنهاد را به شما داد حتما از مالیات های پرداخت شده شرکت و فعالیت های قبلی آن اطمینان کسب کنید .

مکان شرکت :

مکان شرکت میتواند به صورت دفتر کار ، مغازه یا هوم آفیس باشد که در ادامه بیشتر در مورد هوم آفیس توضیح خواهیم داد .
شما میتوانید شرکت خود را در محل زندگی خود داشته باشید یا به عنوان مثال یک اتاق از منزل مسکونی خود را دفتر کار خود کرده اید که در کشور ترکیه هوم آفیس منع قانونی ندارد فقط روزی که مامور اداره مالیات برای تایید مکان شرکت به صورت فیزیکی می آید فقط از شما یک میز کار و یک لپ تاپ میخواهد به آن نشان دهید و چند تا عکس میگیرد و بعد مجوز فعالیت شرکت شما را صادر میکند .
اما قبل از خرید یا اجاره ملکی که میخواهید به صورت هوم آفیس استفاده کنید باید با مدیریت ساختمان یا شهرک این قضیه را در میان بگذارید چون در بعضی از ساختمان ها یا شهرک ها مدیریت آن حق استفاده از ملک به صورت هوم آفیس را نمیدهند .

افتتاح حساب بانکی شرکت :

بعد از دريافت مجوز فعاليت كه به زبان تركى استانبولى به آن فعاليت بلگه سى گفته ميشود با ديگر اسناد شركت مدير عامل يا صاحب امضا رسمى شركت به بانك مراجعه مى كند (البته به خاطر تحريم هاى اقتصادى فقط زراعت بانك تركيه براى شهروندان ايرانى حساب بانكى افتتاح مى كند )

تقاضاى افتتاح حساب بانكى به اسم شركت مى كند و بانك به شما يك فرم مى دهد كه يكى از سوال هاى آن از شما اين است كه با كشور ايران يا سوريه مراودات بانكى داريد يا نه در صورتى كه شما پاسخ مثبت بدهيد براى شما حساب باز نخواهند كرد اين نكته را فراموش نكنيد.

و در آخر در رابطه با ثبت شرکت در ترکیه :

متاسفانه بسيارى افراد سود جو يا به واسطه عدم اطلاعات حقوقى ممكن است از معايب و ريزه كارى هاى ثبت شركت به شما اطلاعات جامع و كلى ندهند و شما در يك عمل انجام شده قرار بگيريد .

توصيه مى كنم قبل از انجام هر كار از مشورت مشاوران ما كه در كشور تركيه به هموطنان ايرانى در زمينه هاى حقوقى مشاوره و راهنمايى مى دهند حتما مشورت كنيد تا بهترين راه را به شما نشان بدهند

 

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند . 00905464603943 00905369100519 تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس