پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

شرایط تحصیل در مدارس ترکیه ( تحصیلات دانش آموزی )

تحصیل در ترکیه

مدارس ایرانی در ترکیه ( تحصیل دانش آموزان در ترکیه )

بدون شک هنگام مهاجرت به هر کشوری از جمله ترکیه چند دغدغه اصلی برای خانواده ها بوجود می آید که یکی از مهمترین آنها مسئله تحصیل فرزندانشان می باشد که همیشه این سوال در ذهن خانواده ها بوجود می آید که آیا مدارس ایرانی در ترکیه وجود دارد ؟

عموما سه گزینه برای خانواده های ایرانی وجود دارد :
1 . تحصیل در مدارس بومی ترکیه
2 . تحصیل در مدارس بین المللی
3 . تحصیل در مدارس ایرانی
در این مطلب به ترتیب توضیحاتی در این باره برای شما ارائه میدهیم

تحصیل در مدارس بین المللی ترکیه :

مدارس بین المللی نسبت به مدارس دیگر ترکیه از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند آموزش در این مدارس به زبان انگلیسی می باشد و شهریه سالانه در حدود ده هزار دلار میباشد ( البته این شهریه بسته به سال ورود و قوانین هر ساله ترکیه متفاوت است ) . برای ثبت نام در مدارس بین المللی ، دانش آموز باید در آزمون ورودی این مدارس شرکت کند ، اگر سطح زبان و سطح درسی دانش آموز بالا باشد ، از شرایط آسان تری برای ثبت نام برخوردار خواهد شد .

تحصیل در مدارس ایرانی در ترکیه :

مدارس ایرانی در شهر استانبول و آنکارا واقع شده است . برای خانواده هایی که تمایل دارند فرزندانشان به زبان فارسی تحصیل نمایند این مدارس گزینه مناسبی میباشد . ثبت نام در این مدارس از اوایل تیر ماه شروع میشود و نحوه آموزش و سیستم تدریس منطبق با سیستم آموزشی داخل ایران میباشد .
شهریه سالیانه این مدارس عبارت است از ( به دلیل متغیر بودن قیمت ها تقریبی میباشد ) :

شهریه سالیانه بین 500 تا 1000 دلار متغیر است .
شهریه مقطع پیش دبستانی 450 دلار
شهریه مقطع ابتدایی 500 دلار
شهریه مقطع متوسطه اول ( راهنمایی ) 650 دلار
شهریه مقطع اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی 850 دلار
مدارس ایرانی 5 روز در هفته دایر میباشد از روز دوشنبه تا جمعه و ساعات اتمام کلاسها در مقاطع مختلف بسیار متفاوت میباشد . کلاسها در شیفت صبح برگزار میشود و در شیفت بعد از ظهر کلاس های فوق برنامه برگزار میشود .
مدارس به اینترنتی و تخته هوشمند مجهز است و در تابستان روزهای دوشنبه و چهارشنبه مدارس باز هستند .

نکته مثبت در مورد ثبت نام در مدرسه ایرانی :

باید توجه کنید که با ثبت نام در مدرسه نمیتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید . شما باید حتما اقامت حداقل یکساله داشته باشید و با اقامت شش ماهه نمیتوان در مدرسه ثبت نام کرد .

مزایای تحصیل در مدرسه ایرانی در ترکیه :

اگر زبان ترکی نمیدانید میتوانید با تحصیل در مدرسه ایرانی ها که منطبق با نظام آموزشی ایران است ، آرام آرام خود را با شرایط و محیط جدید وفق داده و پس از تسلط به زبان ترکی و محیط جدید حداقل بعد از دو سال وارد مدارس بین المللی و یا مدارس دولتی و بومی ترکیه شود . برای سالهای ابتدایی مهاجرت به ترکیه ، تحصیل در مدارس ایرانی گزینه معقول تری خواهد بود .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در مدرسه ایرانیان ترکیه :

برای ثبت نام در مدارس ایرانی ترکیه باید تمامی کارنامه های دانش آموز توسط آموزش و پرورش منطقه مهر شود برای کلیه مقاطع غیر از پیش دانشگاهی مهر آموزش و پرورش منطقه کافیست ولی برای مقطع پیش دانشگاهی مهر آموزش و پرورش استان الزامیست . همچنین دانش آموز باید کارت اقامت یکساله ترکیه را دریافت کرده باشد . برای ثبت نام در مدارس ایرانی نیازی نیست مدارک به ترکی ترجمه شود ولی برای ثبت نام در مدارس بین المللی و یا دولتی تمامی مدارک تحصیلی بایستی ترجمه رسمی شده و توسط دادگستری مهر شده باشد .
اصل پاسپورت و شناسنامه دانش آموز و کپی صفحات اول و دوم
شش قطعه عکس سه در چهار
گواهی انتقال ( این گواهی از مدرسه محل تحصیل اخذ میگردد و باید تائید آموزش و پرورش منطقه برسد )

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند . 00905464603943 00905369100519 تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس