پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

بسیاری از افراد جویای کار در ترکیه ، کشور ترکیه را به دلیل نزدیکی و همسایگی با ایران ، نزدیک بودن فرهنگ دو کشور به یکدیگر ، یکسان بودن دین دو کشور ، و حضور تعداد بسیار زیادی از هموطنان در ترکیه و هزینه نسبتا پایین ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی ، ترکیه را مقصدی مناسب جهت کسب و کار و سرمایه گذاری خود در نظر میگیرند .

کار در ترکیه :

کشور ترکیه تا جندی پیش به عنوان یکی از سریعترین اقتصادهای در حال رشد جهان شناخته میشد ، که البته هنوز هم جزء 20 اقتصاد رو به رشد جهان است . بدون شک فردی که کار حال مهاجرت کاری میباشد ، در مرحله اول پیدا کردن کار را در اولویت خود دارد و به سوالات بسیاری می اندیشد . حال چرا کار و زندگی در کشور ترکیه انتخاب مناسبی است ؟ شرایط اقدام جهت اخذ ویزای کار در ترکیه چیست ؟ تحت چه شرایطی تقاضای کار شما مردود اعلام میشود ؟ چگونه میتوان در این کشور اقدام جهت پیدا کردن کار انجام داد ؟

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کاری در ترکیه :

یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت ، اقامت کاری می باشد . پس از اخذ اقامت از طریق کار میتوان نسبت به اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه اقدام کرد . البته لازم به ذکر است روش های دیگری نیز جهت اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه موجود است که مراحل مخصوص خود را دارد . تابعیت ترکیه از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد .

درباره ترکیه :

ترکیه کشوری توریستی ، زیبا با میراث فرهنگی متنوع در نیمکره شمالی که در نقطه اتصال قاره های اروپا و آسیا به یکدیگر واقع شده است . پایتخت این کشور شهر آنکارا و بزرگترین و مهمترین شهر اقتصادی این کشور استانبول می باشد .جمعیت این کشور حدودا 80 میلیون نفر می باشد ، دین اکثریت مردم اسلام و زبان رسمی مردم ترکی است . واحد پول کشور ترکیه لیره و از کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب نمی شود . ترکیه با کشورهای ایران ، جمهوری آذربایجان ، ارمنستان ، گرجستان ، بلغارستان ، عراق و سوریه مرز مشترک دارد . این کشور بخاطر پهناوری و بزرگی خود دارای آب و هوایی متفاوت و طیف وسیعی از شرایط جویست ، در بعضی از مناطق دارای آب و هوای مدیترانه ای و در بخش های دیگر معتدل تر است .

وضعیت و شرایط کار در ترکیه :

گردشگری و توریست نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشور ترکیه را ایفا میکند و بدلیل توریسم در این کشور بستر مناسبی جهت ایجاد شغل در ترکیه ایجاد شده است . بخش های کلیدی اقتصاد آن کشاورزی و توریست می باشد . کشور ترکیه در زمینه ایجاد اشتغال و کار از جمله کشورهاییست که بیشترین میزان استخدام را دارد . این میزان جذب نیروی کار حتی از کشورهایی چون انگلستان ، کانادا و فرانسه بیشتر است .

جهت دریافت اجازه اقامت کاری در ترکیه شما نیازمند به اجازه کار در کشور ترکیه دارید . ایرانیان برای ورود به کشور ترکیه نیاز به ویزا ندارند و میتوانند با پاسپورت خود 3 ماه در کشور ترکیه تردد داشته باشند

با توجه به معافیت ویزا بایستی به وب سایت رسمی بررسی وزارت امور خارجه ترکیه رجوع کنید ، شما نیاز به یک قرارداد کاری امضا شده از یک شرکت ترکیه ای برای بدست آوردن ویزا کار در رابطه با اجازه کار صادر شده دارید . شخص جهت اخذ اقامت دائم کشور ترکیه نیازمند یافتن کار می باشد .

دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد ، در روش اول اقدام از طریق یک کارفرا که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می باشد ، که این پروسه معمولا 30 روز زمان می برد ، در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه ، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه ی خاص در مکان معینی مشغول به کار میشوید . بعد از گذشت یکسال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر میباشد ، فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل 15 روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نمایید .

شایان ذکر است که اگر شما بواسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه حضور دارید اجازه درخواست جهت ویزای کار این کشور را نخواهید داشت .

معرفی چند سایت کاریابی در ترکیه :

آدرس سایت برخی از شرکت های کاریابی در ترکیه به شرح زیر است :

www.kariyer.com

www.eleman.net

www.cvyolla.com

www.sahebindan.com

شرایط عمومی کار در ترکیه :

ترک ها معمولا بیش از همتایان اروپایی خود یعنی 45 ساعت در هفته کار میکنند . روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 17 مشغول به کار می باشند . کارمندان معمولا 14 روز قادر به رفتن به تعطیلات با حقوق می باشند و این میزان نسبت به ساعت های کاری فرد افزایش می یابد ، به این دلیل افراد خارجی بسیاری تمایل به کار در کشور ترکیه را دارند ، افراد جهت یافتن کار نظری به سایت کاریابی و اداره کار ترکیه می اندازند و لیست کارهای موجود را بررسی می کنند ، جالبست بدانید از بسیاری کارها در این لیست نام برده شده است .

در ضمن کارهایی که برای اتباع خارجی و همچنین کارهای پاره وقت یا نیمه وقت یا کار دانشجویی در نظر گرفته می شود بطور مداوم به روز رسانی میشود ، که بر اساس خواسته های شخص انتخاب میگردد ، بدلیل رقابت بسیار شدید اغلب مشاغل را میتوان از طریق جستجوی آنلاین دنبال کرد . راه های دیگری هم جهت یافتن شغل رایج می باشد که شامل تبلیغات روزنامه ها بصورت هفتگی و ماهیانه است .

اکثر شرکت ها و کارفرمایان ترکی از شما می خواهند که تسلط کافی به زبان ترکی جهت صحبت کردن و ارتباط را داشته باشید ، ترکیه کشوریست با هزینه های زندگی پایین و حداقل دستمزد ماهیانه در کشور ترکیه 1134 لیره که معادل 300 یورو و این دستمزد بطور متوسط ماهی 1671 لیره که معادل 580 یورو می باشد ، هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در این کشور ، بطور متوسط ماهی 500 تا 600 دلار است .

متذکر میشوم که به منظور بازکردن حساب بانکی در این کشور شما نیز به یک شماره مالیاتی دارید و برای دریافت این شماره مالیاتی بایستی پاسپورت ، اجازه کار ( اجازه کار تمام وقت ، اجازه کار نیمه وقت ) و اجازه اقامت خود را نشان دهید ، در غیر این صورت به شما اجازه باز کردن حساب یورویی یا ارزی را نمیدهند .

چنانچه تمایل دارید آگاهی کاملی نسبت به انواع روش های مهاجرت از نوع کاری یا تحصیلی داشته باشید و با توجه به شرایط خویش بهترین کشور را جهت کار تحصیل برگزینید

مشاورین زبده و با تجربه ما در شرکت آریو هلدینگ در خدمت شما دوستان و هموطنان عزیز می باشند ، در صورت نیاز به مشاوره جهت کار در کشور ترکیه ، شرایط تحصیل در ترکیه ، مهاجرت کاری ، مهاجرت توریستی ، و مهاجرت به دیگر کشورهای اروپایی و کانادا با ما تماس بگیرید .

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس