پشتیبان وردپرس کانفیگ امنیتی وردپرس دانلود قالب فلت سام

ثبت شرکت در ترکیه در سال ۲۰۱۹ و هزینه و مزایای آن

ثبت شرکت در ترکیه

شرکت آریو هلدینگ قصد دارد برای شما در چند دقیقه توضیح دهد که ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟ آیا بدون اقامت می شود در ترکیه ثبت شرکت کرد ؟ چرا در ترکیه ثبت شرکت کنیم ؟ مزایای سرمایه گذاری در ترکیه چیست ؟‌ مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه چیست ؟ هزینه های ثبت شرکت در ترکیه چقدر است ؟ قوانین سال ۲۰۱۹ در زمینه ثبت شرکت در ترکیه چیست ؟

سرمایه گذاری همیشه یک کار ریسک دار و مهمی در زندگی است . وقتی صحبت از ثبت شرکت و سرمایه گذاری در یک کشور خارجی میشود باید با دقت نمامی موارد و هزینه ها را بررسی کنیم و بعد دست به تصمیم گیری بزنیم ، شما میتوانید با مطالعه این نوشته به یک جمع بندی در این زمینه برسید و بهترین تصمیم خود را بگیرید.

 

اقتصاد ترکیه

پیش از سرمایه گذاری در یک حوزه و منطقه باید شرایط اقتصادی آن را خوب بررسی کنیم . اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و صنعتی است که هر روز به وسعت این حوزه ها افزوده میشود . جالب است بدانید که سازمان اطلاعاتی آمریکا ، ترکیه را جزو کشورهای توسعه یافته دسته بندی کرده است و در آخرین رتبه بندی ترکیه جزو 20 کشور برتر صنعتی شناخته شده است . کشاورزی ، صنایع گوناگون ، ارتباطات ، ساخت و ساز ، گردشگری و خدمات مالی و بانکی از مهمترین زمینه های فعالیت اقتصادی است که ترکیه در این سال ها موفق به کسب نتایج خوبی در آنها شده است . البته نباید تحولات کنونی اقتصاد ترکیه را نادیده گرفت که باعث شده است ارزش لیر ترکیه نسبت به دلار آمریکا افت داشته باشد اما میتوان از این بابت آسوده خاطر بود زیرا که دولت این کشور برنامه ای دقیق و عملی برای رفع این مشکل دارد که میشود به آسان تر کردن قوانین سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد .

ثبت شرکت در ترکیه

چرا در ترکیه ثبت شرکت انجام دهیم ؟

این سوال برای ایرانیان میتواند جواب های متفاوت تری نسبت به باقی افراد داشته باشد . ترکیه کشوری است که رشد اقتصادی فوق العاده ای در زمینه های اقتصادی داشته است و می شود با اطمینان از ثبات سیاسی – اقتصادی این کشور ، دست به سرمایه گذاری در ترکیه زد . در این کشور قوانین ثبت شرکت ، شبیه به قوانین ثبت شرکت در ایران است اما چند اختلاف جزئی دارد . همچنین برای ثبت شرکت در ترکیه شما احتیاج به داشتن اقامت این کشور ندارید . ( البته با ثبت شرکت به شما اقامت یکساله داده میشود و بعد از پنج سال تمدید این اقامت ، اقامت دائم به شما تعلق می گیرد )

 

مراحل ثبت شرکت در ترکیه :

 • مشخص کردن محل شرکت
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • دریافت فرم های ثبت شرکت در ترکیه
 • گرفتن شماره مالیاتی از اداره دارایی ترکیه
 • گرفتن تاییدیه اساسنامه شرکت از دفترخانه رسمی ترکیه
 • ثبت شرکت در اتاق بازرگانی ترکیه
 • چاپ روزنامه رسمی
 • گرفتن تاییدیه وکالت نامه و نمونه امضا از دفترخانه رسمی ترکیه
 • تنظیم فرم اداره دارایی ترکیه
 • مراجعه به اداره دارایی ترکیه و تحویل فرم مرحله قبل برای بررسی و تایید این فرم و آدرس دفتر شرکت توسط این اداره
 • بازرسان اداره دارایی به آدرس شما مراجعه می کنند برای تایید آدرس
 • گرفتن شماره مالیاتی شرکت بعد از تایید و بررسی نهایی
 • گرفتن کارت بازرگانی
 • تصدیق دفاتر حسابداری
 • افتتاح حساب بانکی برای شرکت
 • معرفی کردن یک مشاور مالی رسمی

تمامی مراحل بالا برای ثبت شرکت در ترکیه فقط در 5 روز کاری انجام میشود .

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه

 • اصل پاسپورت هر یک از شرکاء ( با اعتبار بیشتر از 6 ماه )
 • دو قطعه عکس 3 در 4 ( رنگی با زمینه روشن )
 • چند نام انتخابی مناسب برای شرکت
 • زمینه فعالیت شرکت در ترکیه ( اساسنامه )
 • تعیین درصد سهام هر یک از شرکای شرکت
 • تعیین مدیر شرکت ( یا هر دو شریک )
ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه

انواع ثبت شرکت در ترکیه

همچون قوانین جمهوری اسلامی ایران ، ترکیه هم دارای چند نوع شرکت است که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم

شرکت با مسئولیت محدود :

این نوع شرکت باید با حداقل یک نفر و حداکثر با 55 نفر ، ثبت و تاسیس شود ، هزینه مورد نیاز برای ثبت و تاسیس شرکت با مسئولیت محدود 2100 دلار آمریکا می باشد ( که دو حساب ارزی ، یکی به نام شرکت و یکی به نام مدیر شرکت ، افتتاح می شود ) و طبق قوانین سهم هر سهامدار از سود و زیان شرکت بسته به میزان سهم این فرد حقیقی و یا حقوقی دارد و در صورت ورشکستگی شرکت ، طلبکار تنها می تواند به اندازه سهام شرکت مطالبه کند و نه بیشتر از آن ، مدیران این نوع شرکت می توانند از شهروندان ترکیه ، اتباع خارجی و حتی طبق اساسنامه شرکت از کسانی به غیر از سهامداران شرکت باشند .

 

شرکت سهامی :

ما در ترکیه دو نوع شرکت سهامی داریم ، شرکت هایی که کمتر از 250 نفر سرمایه گذار دارد که شرکت سهامی خاص نامیده می شود و هزینه تاسیس و ثبت ، حدود 2800 دلار آمریکا می شود همچنین شرکت هایی که بیشتر از 250 نفر سرمایه گذار دارند و شرکت سهامی عام نام میگیرند . سهم ها در شرکت های سهامی به یک اندازه مساوی هستند که البته هر سهامداری می تواند به اندازه ای که می تواند سهم بخرد ، میزان سود و زیان هر سهامدار هم بسته به میزان همین سهم ها محاسبه می شود و طبق قانون کشور ترکیه باید در مجمع عمومی ای که برای این شرکت برگزار می شود ، نمایندگانی از وزارت بازرگانی حضور داشته باشند .

 

شرکت مختلط :

در این نوع شرکت ها تنها یک نفر یا جند نفر از سهامداران ( به جز اشخاص حقیقی ) متحمل بدهی ها و قروض شرکت می باشند و باقی سهامداران فقط به میزان سرمایه اولیه خود مسئول هستند .

 

شرکت تضامنی :

نکته مهم و حائز اهمیت در مورد این نوع شرکت وجود دارد و آن ، این است که در صورت وجود بدهی و قروض برای این شرکت هر کدام از شرکا مسئول و موظف به پرداخت آنها هستند حتی اگر میزان این بدهی ها بیشتر از کل سرمایه و ارزش شرکت باشند .

 

شرکت در مناطق آزاد ترکیه :

در ابتدا باید گفت این نوع از شرکت مخصوص کسانی است که کالایی تولید می کنند ، در واقع یک فعالیت صنعتی حساب می شود که شما می توانید در مناطقی که به شما معرفی می شوند ، با قیمتی مناسب اقدام به خرید زمین کنید و با تسهیلاتی مناسب و ارزنده از طرف دولت ترکیه ، دست به ساخت سوله ای در آن منطقه بزنید . جالب است بدانید که کشور ترکیه برای استخدام کارمند و کارگر در این زمینه به شما تسهیلاتی استثنایی از جمله بیمه و معافیت های مالیاتی اعطا می کند .

 

مزایای ثبت شرکت در ترکیه :

 1. انجام امور تجاری و بازرگانی بدون محدودیتی که برای افراد حقیقی و حقوقی ایرانی موجود است
 2. کار و سرمایه گذاری در بستری که زمینه رشد و کسب موفقیت های بین المللی وجود دارد
 3. مالیات در کشور ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ناچیزتر است
 4. کم بودن هزینه های ابتدای کار
 5. وجود تسهیلات ویژه برای شرکت های خارجی در ترکیه
 6. نسبت به کشورهای دیگر اروپایی هزینه های کمتری برای زندگی می پردازید
 7. اقامت یکساله ترکیه کسب میکنید و بعد از 5 سال اقامت دائم میگیرید .
 8. پس از ثبت شرکت میتوانید حساب بانکی داشته باشید و کردیت کارت بگیرید
 9. شما در کشوری سرمایه گذاری کردید که فاصله چندانی با ایران ندارد .

نکته مهم

در برخی موارد دیده شده است که فرد برای گرفتن اقامت ترکیه اقدام به ثبت و تاسیس شرکت در ترکیه کرده است در صورتیکه باید تاکید کرد که این روش از سخت ترین و گران ترین روش های گرفتن اقامت ترکیه است و اگر شما فقط برای داشتن اقامت ترکیه اقدام به اینکار میکنید پیشنهاد ما این است که از دیگر روش های گرفتن اقامت ترکیه استفاده کنید .

خدمات شرکت آریو هلدینگ

 

اگر در مورد شماره مالیاتی ، راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، فروش ملک در ترکیه ، خرید خانه در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه ، انتقال پول مابین ایران و ترکیه ، صرافی در ترکیه و دیگر خدمات مسافرتی ، مهاجرتی به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین مجرب ما در شرکت آریو هلدینگ تماس بگیرید تا کارشناس مربوطه اطلاعات دقیقی به شما هموطنان عزیز ارائه دهند .

00905464603943

تماس اینترنتی از طریق واتساپ یا تماس مستقیم

در صورت تمایل میتوانید در صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید یا سوالات خود را در اینستاگرام از طریق دایرکت بپرسید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلم آموزش وردپرس فیلم آموزش سئو وردپرس آموزش ویدیویی وردپرس